w

Polak pokazuje, ile zarobił z filmu z 8mln wyświetleń z całego świata. Ile da się z tego wyciągnąć?

To jeden z ciekawszych przykładów, który pokazuje, na jakie pieniądze można liczyć na zagranicznym rynku.


W Polsce istnieje wiele mitów odnośnie tego, jak wyglądają zarobki na zagranicznym Youtube. Bierze się to głównie z tego, że mało osób jest świadomych podziału kanałów na branże. Co to znaczy? Kanały na YT są przez platformę przydzielane do konkretnych kategorii.

Może to być gaming, może być kuchnia, a mogą to być treści związane z budownictwem. Na tej podstawie Youtube pokazuje dopasowane do treści filmu lub kanału reklamy.

8 milionów wyświetleń na filmie z Nowego Jorku

Jeden z polskich youtuberów pokazał, jak wyglądają jego zarobki z filmu, który zebrał oglądalność na całym świecie. Materiał pochodzi z 2019 roku i od momentu publikacji został wyświetlony wspominane 8 milionów razy.

Jak wyglądają zarobki przy tego typu filmie? Okazuje się, że wcale nie są to kokosy – w sumie Pan Tomasz dostał 2.5 tysiąca dolarów, czyli w przeliczeniu około 11 tysięcy złotych po dzisiejszym kursie.

Czy to dużo? Raczej jest to dolna granica, która wynika z nieszczęśliwego okresu, w jakim Polak publikował ten film. Jego kanał jest podciągnięty pod turystykę, która ostatnio nie miała się najlepiej. W związku z tym na materiale nie miał się za bardzo kto reklamować.