w

Popularny polski streamer pokazuje zarobki z ostatnich dni na Twitchu. Kilka godzin streamowania za…

Twitch, choć potrafi być niesamowicie dochodowym zajęciem, to czasem reklamy naprawdę “nie oddają”.


Twitch, szczególnie w Polsce, już dawno przestał się opierać na wbudowanych w platformę reklamach. Nawet ci najwięksi polscy streamerzy nie mają co liczyć na kokosy bezpośrednio z samych z reklam czy subskrypcji. Większość zarabia na współpracach albo zewnętrznych programach, ewentualnie donejtach.

Czy jest aż tak słabo, jeżeli chodzi o reklamy? To pokazał chociażby MrDzinold, jeden z obecnie topowych streamerów Twitch, którego średnio ogląda blisko 2 tysiące osób.

MrDzinold i jego zarobki z reklam

Streamer pokazał panel reklam z kilku ostatnich dni. Okazuje się, że w kwestii reklam od TTV niewiele się zmieniło. Przykładowo, za ponad 6 godzin streamowania ze średnią ilością widzów na poziomie 3.7 tysiąca, streamer zarobił z samych tylko reklam oszałamiające 10 dolarów, czyli około 45 złotych.

Oczywiście to nie jest tak, że streamer zarabia po 50 złotych dziennie, ale jeżeli chodzi o reklamy, to na ten moment właśnie tak to wygląda. Z donejtami, ale jeszcze bez współprac, streamerzy z około 1.5 tysiącami widzów wyciągają nawet po 20 tysięcy miesięcznie. Z resztą przyznał to sam Dzinold w aferkach.