w

Pracownik Twitch zbanował streamerkę, która była konkurencją jego dziewczyny

Streamerkę oczyszczono po 4 latach od zbanowania. Wczoraj powróciła już oficjalnie na Twitcha po niesłusznym banie.


To jedna z ciekawszych spraw, jeżeli chodzi stricte o Twitcha. Okazuje się, że 4 lata temu na TTV zbanowano dwie streamerki, z czego jedna z nich właśnie wróciła do streamowania na Twitchu. Dziewczyny miały podobną widownię do osoby, która była dziewczyną pracownika Twitch.

Streamerka “Lilka” została zbanowana w 2018 roku, ponoć za viewboty. Nigdy jednak jej tego nie udowodniono. Ban nałożył jeden z pracowników, który twierdził, że za zawieszenie odpowiedzialny jest oddział w USA.

Teraz się to wyjaśniło

Sprawa wygląda na prostą. Jeden z pracowników Twitcha spotykał się ze streamerką (dzisiaj jego żoną). Streamerka ta miała konkurencję, więc pracownik najwyraźniej postanowił, że ułatwi swojej dziewczynie karierę.

Pracownik zbanował dwie dziewczyny, które potem przekonywał, że ban został nałożony przez główny oddział w USA. Jedna ze zbanowanych streamerek finalnie odezwała się do USA i okazało się, że ban nałożył pracownik z Korei. I tak oto po 4 latach streamowania na Youtube i AfreecaTV, bany zdjęto.

Historia bardzo ciekawa i chyba jedyna w swoim rodzaju. Dzisiaj “Lilka” powórciła na Twitcha i może się cieszyć z braku bana, jednak tych 4 straconych lat nikt jej nie odda.

W Polsce streamerzy mogą narzekać praktycznie tylko na reklamy, za granicą dzieją się niekiedy naprawdę duże dramy.