w

Shoty na Youtube to sposób na łatwe pieniądze? Największe polskie kanały rozwiewają wątpliwości

O shoterach na Youtube panują przeróżne opinie. Jedni ich chwalą, inni wręcz odwrotnie. Fakty są takie, że bycie shotterem jest coraz trudniejsze.


Streamerzy, czy youtuberzy bardzo różnie podchodzą do osób, które robią shoty. Niektórzy uważają, że osoby wycinające najciekawsze momenty ze streamów, instagramów, filmów są potrzebne, inni najchętniej pozbyliby się osób, które się tym zajmują.

Wiele osób zakłada takie kanały z myślą o tym, by w łatwy sposób na tym zarabiać. Teraz wiadomo, że Youtube w pewien sposób z tym walczy. Platforma ogranicza bowiem możliwość zarabiania na tego typu treściach.

Shoterzy na Youtube

Jeden z shoterów na Twitterze wspomniał, że największe polskie kanały z shotami mają wyłączoną możliwość zarabiania.

https://twitter.com/Jakub19816111/status/1524703936145465344

Oznacza to tyle, że zarabiać można jedynie ze współprac. Youtube coraz częściej uważa, że jest to ponowne wykorzystanie treści i nie nadaje się do zarabiania.

Problemów z tego typu kanałami jest bardzo dużo – mało reklam przez krótkie filmy, ponowne wykorzystanie materiałów innych osób, częste przekleństwa, czy ogólnie kontrowersyjne treści. Dzisiaj nawet mimo milionowych zasięgów, takie kanały często nie mają większych korzyści z tego, że istnieją.

Oczywiście na shotach da się zarabiać i to mimo “uciętego” Adsense. Jest to jednak bardziej pracochłonne, niż mogłoby się wydawać. Wiele osób jest przekonanych, że wystarczy tylko wręcz w automatyczny sposób przeklejać shoty, wycinki ze streamów etc. To jednak tak nie wygląda.