w

Spamowanie na Twitch będzie teraz groziło banem. Co z komentowaniem samymi emotkami?

Twitch zmienia swoją politykę nie tylko w kwestii toksyczności, ale także spamowania.


Twitch ostatnio nie miał lekko. Wiele afer z molestowaniem, niewyjaśnione blokady, problemy z prawami autorskimi etc. Dzisiaj powoli platforma wraca do normalności i wprowadza kolejne funkcje.

Jedną z tych funkcji ma być nowy system wykrywający spam. Trudno powiedzieć, jakie wiadomości będą traktowane jako niechciane, ale rzeczywiście wszystko zaczęło już działać.

Ban na Twitch za spamowanie

Jak Twitch rozumie spamowanie? W wiadomości z wyjaśnieniem powodu zablokowania pojawia się informacja o tym, że chodzi tutaj o pisanie dużej ilości wiadomości, ewentualnie takich, które są “niechciane” lub często powtarzające się.

To wzbudziło trochę kontrowersji, bo w końcu wiele osób na streamach pisze w zasadzie tylko emotkami, jak “KEKW”. Większość widzów już teraz korzysta z zewnętrznych dodatków pokroju BTTV, których Twitch wcale nie musi widzieć.

Pytanie, czy pisanie emotkami, które obsługuje zewnętrzna usługa będzie traktowane jako spam i czy za chwilę sytuacja na Twitch nie stanie się jeszcze bardziej nerwowa.

Póki co blokady są nakładane czasowo. Nikt chyba jeszcze nie dostał perma, natomiast może się to zmienić w momencie, gdy takie przewinienia będą się powtarzać.