w

Streamer dobitnie tłumaczy, dlaczego Facebook jest teraz znacznie lepszy od Twitcha

Część streamerów ucieka z Twitcha na inne platformy. Dlaczego?


Nie można powiedzieć, by Twitch był w jakikolwiek sposób zagrożony. Część streamerów jednak faktycznie wybrała inne platformy i teraz po prostu śmieją się z tego, co dzieje się na TTV. Chodzi tutaj przede wszystkim o prawa autorskie i „zakazane słowa”.

Wśród osób spoza Twitcha jest między innymi Disguised Toast, który wybrał Facebooka już pod koniec 2019 roku. Teraz zdecydowanie nie żałuje swojej decyzji.

Facebook lepszy niż Twitch?

W Polsce wiele osób powróciło z Facebooka na Twitcha. Jedni żałują, inni się cieszą. Widać jednak, że i tym powracającym niektóre rzeczy zaczęły doskwierać, szczególnie po wydaniu nowego regulaminu.

Disguised Toast w rozmowie z jedną ze streamerek – kkataminą – wprost śmiał się z panującego na TTV wyścigu szczurów, zakazanych słów czy słuchania muzyki maksymalnie 5 sekund (po takim czasie może zostać nałożone zgłoszenie DMCA).

Twitch na ten moment jest kompletnie niezagrożony. Mimo rosnącej popularności streamów na Youtube czy Facebooku są to tak marginalne liczby w porównaniu z TTV, że nie ma póki co mowy o żadnej konkurencyjności.

Natomiast w przyszłości – kto wie. Być może za parę lat Twitch jeszcze bardziej zaostrzy regulamin i wielkie osobowości zaczną zwyczajnie uciekać na inne platformy w obawie przed ewentualnym banem.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka