w

Streamer grozi Twitchowi podjęciem kroków prawnych. Powodem kradzież “całej wypłaty”

Twitch będzie miał problemy prawne? Powodem kradzież “całej wypłaty” jednego ze streamerów.


“Killadelphia” to streamer Twitcha, który swoje transmisje prowadzi przede wszystkim z Call of Duty. Ma około 9 tysięcy fanów na platformie. W ostatnim czasie publikuje mnóstwo krytycznych wpisów wobec serwisu, w których twierdzi, że został okradziony z “całej wypłaty”.

Sytuacja ta jest naprawdę dziwna, natomiast może sprawić, że portal streamingowy będzie miał problemy prawne. O co z tym chodzi?

Problem jest powiązany z kontami PayPal i jest popularniejszy, niż się wydaje

15 października bieżącego roku “Killadelphia” zgłosił w swoich mediach społecznościowych, że został okradziony z całej swojej wypłaty. Prawdopodobnie ktoś w tajemniczy sposób zalogował się na konto streamera i zmienił dane dotyczące wypłacania środków. Gdy tylko autor transmisji zrozumiał, że coś jest nie tak – natychmiast postanowił wyjaśnić sprawę za pośrednictwem maila oraz wpisu w mediach społecznościowych.

Streamer oczywiście otrzymał odpowiedź od pomocy technicznej Twitcha, lecz zdecydowanie nie była ona zbyt zadowalająca:

W związku z tym prowadzący transmisje na kanale “Killadelphia” postanowił podjąć kroki prawne wobec Twitcha i w ten sposób ubiegać się swoich środków, które utracił w wyniku kradzieży.

W chwili obecnej trudno wyjaśnić, w jaki sposób domniemany haker był w stanie ominąć lub przejść weryfikację dwuetapową. Wygląda na to, że problem dotyczy przede wszystkim kont PayPal streamerów – szczególnie iż nie jest to pierwsza taka sytuacja. Bardzo możliwe, że problem jest powiązany z niedawnym wyciekiem Twitcha, w którym ujawniono między innymi zarobki autorów.