w

Streamer Twitch pomylony z Donaldem Trumpem. Jak to się stało, że musiał się tłumaczyć?

Jeden z profesjonalnych graczy Hearthstone został pomylony z Donaldem Trumpem.


Ostatnie wydarzenia w USA sprawiły, że wiele osób bardziej niż zwykle zaangażowało się w media społecznościowe. Efekty tego były dość niecodzienne. Jeden z byłych graczy Starcrafta 2, a obecny streamer Twitch, zyskał kilkadziesiąt tysięcy obserwujących na Twitterze.

Dlaczego? Wiele może tutaj może tłumaczyć fakt, że gracz nazywa się Jeffrey “Trump” Shih. Co zabawne, przez jego nazwę na Twitterze musiał się nieźle tłumaczyć.

Streamer Twitch pomylony z Donaldem Trumpem

TrumpSC okazało się jednocześnie strzałem w dziesiątkę, ale także i powodem do gęstego tłumaczenia się. Wpis z informacją o tym, że Jeffrey nie jest wcale Donaldem Trumpem ma w tym momencie ponad 175 tysięcy polubień.

Skąd taka nazwa? To tłumaczy streamer w swoim opisie na Twitchu. Z tego, co pisze, jest to bardzo mocna i krótka nazwa, oczywiście nawiązująca do tego, że Donald Trump wygrał wybory prezydenckie.

Ta sytuacja raczej nie będzie miała żadnego ciągu dalszego, chyba że TrumpSC postanowi potrollować. W końcu na jego koncie Twitter zebrało się naprawdę wiele obserwujących. W tym momencie śledzi go już 170 tysięcy osób.

Póki co nie przełożyło się to w żaden sposób na jego oglądalność na Twitchu i raczej trudno się dziwić. Pytanie tylko, po co ludzie go obserwują, skoro profil ewidentnie nie należy do kogoś, kto nie jest Donaldem Trumpem. Rozwiązanie jest tylko jedno: chodzi o “ptaszek” przy nazwie.