w

Streamer Twitch sprawdza, ile osób wchodzi do kościoła i zgłasza, gdy jest ich za dużo

Jeden ze streamerów Twitch postawił w swoim oknie kamerę, sprawdzając przy okazji, ile ludzi gromadzi się w kościele.


Twitch kojarzy się większości osób z grami komputerowymi i prowadzeniem rozmów streamerowóz widzami. Teraz platforma służy także do monitorowania ilości osób, jakie wchodzą do kościoła.

Obecna sytuacja na świecie w Polsce jest dość napięta, w efekcie czego praktycznie codziennie wprowadzane są kolejne ograniczenia. I choć dotyczą one również kościołów, to niektórzy wierni nie rozumieją, że ich zachowanie zagraża bezpieczeństwu.

Streamer Twitch weryfikuje, ile osób wchodzi do kościoła

bizonsky mieszka w takim miejscu, że ze swojego okna ma widok wprost na kościół. Wpadł więc na pomysł, by ustawić kamerę i sprawdzać, ile osób schodzi się na msze. Gdy ludzi jest za dużo, streamer dzwoni na policję.

Co ciekawe, wydaje się, że sposób działa. Choć policja przejeżdżała kilkukrotnie bez większych konsekwencji, to jednak po którymś razie rozmawiała z duchownymi i miała “wymieniać jakieś papiery”.

Stream działa pozytywnie na zgłoszenia. Transmitujący zaznacza w momencie dzwonienia, że świadkami naruszeń jest ponad 100 osób, które oglądają stream i prawdopodobnie dzięki temu reakcja policji jest nieco sprawniejsza.