w

Streamer Twitch zirytowany tłumaczeniem, dlaczego nie zwróci wysłanej przypadkowo donacji

Jeden ze streamerów Twitch musiał się tłumaczyć przed widzami, dlaczego nie chce zwrócić donacji wysłanej rzekomo przez przypadek.


lospollostv, zagraniczny streamer posiadający na Twitchu ponad 500 tysięcy obserwacji, w ostatnich godzinach wywołał spore kontrowersje. Głównie za sprawą swojego zachowania względem osoby, która chciała, by lospollostv zwrócił jej wysłane ponoć przypadkowo pieniądze.

Donacja na 350 dolarów miała być pomyłką. Widz na czacie pisał, że chciał wysłać 3.50$, a nie 350$. Streamer mocno się zirytował i stwierdził, że pieniędzy nie odda, chyba że donator zapłaci mu za dodatkowe opłaty, które poniósł.

Omyłkowy donejt na Twitchu

Sprawa ta mocno podzieliła społeczność Twitcha. Jedni piszą, że postawa streamera jest jak najbardziej zrozumiała i poprawna, inni zwracają uwagę, że każdemu może się zdarzyć taka wpadka, a 350 dolarów jest jednak sporą kwotą.

Wygląda na to, że to nie pierwsza taka sytuacja lospollostv. Sam wspomina, że był “zbyt miły w tym temacie już wiele razy”. Teraz albo chce, by ktoś zapłacił mu za dodatkowe opłaty, albo po prostu przełknął swoją wpadkę.

“Zbyt wiele razy byłem w tym miłym facetem, już mnie to nie obchodzi. Opis dosłownie mówi, że wszystkie donacje nie podlegają zwrotowi, o co chodzi?” – mówi Louis. “Będzie chciał pozwać, o co chodzi? Mam dość tego gó**a. To dosłownie wydarzyło się w zeszłym tygodniu”.

Niektórzy streamerzy w takich wypadkach zwracali pełne kwoty, inni buntowali się tak samo, jak robi to Luis. Streamer odpowiadał później, że nie jest w tej sytuacji niczemu winny.

“To tak, po prostu, dlaczego ludzie to robią, a potem widzę, jak ludzie spamują na czacie„ jesteś oszustem. Kolesie nazywają mnie oszustem, ale nic nie zrobiłem. Siedzę tutaj i streamuję, gość daje mi 350 dolarów i jestem jakby… Dzięki brachu, a 10 minut później on mówi: „Nie chciałem tego zrobić. Co jest?”

Sytuacja kontrowersyjna, bo w tej sytuacji ludzie potrafią się różnie zachować. Wydaje się jednak, że układ zapłacenia za swoją pomyłkę dodatkowych kosztów (prawdopodobnie związanych z podatkiem) jest uczciwym rozwiązaniem.