w

Streamerka Twitch zbanowana za “siadanie na widzach” podczas transmisji. Robi się coraz dziwniej

Z każdym dziwnym banem nasze zdziwienie maleje, ale Twich coraz bardziej zamienia się w kuriozalne miejsce.


Streamy cały czas się rozwijają, ale niektóre z nich w dość dziwnym kierunku. Jedna z dziewczyn, która jest “vtuberką”, czyli posługuje się swoją wirtualną postacią, trochę przegięła. Twitch uznał, że jej transmisja była nacechowana treściami 18+ i zbanował jej kanał.

Za co? Vtuberka stwierdziła, że doskonałym pomysłem będzie sugerowanie siadania na widzach. Prawdopodobnie zawieszenie wynika właśnie z tej jednej sytuacji.

Ban na Twitchu

“Nietypowy” to w tym przypadku to mało powiedziane. Na TTV panowało jakiś czas przeświadczenie, że jeżeli streamerzy używają swoich wirtualnych postaci, to tak naprawdę nie może to być podciągnięte pod 18+. Platforma zmieniła jednak jakiś czas temu swój regulamin i teraz jak najbardziej ma podstawy do banowania za tego typu sytuacje:

Ban został przyznany zaledwie na 7 dni i jest raczej zasłużony, choć trudno stwierdzić, czy platforma powinna zawieszać kanały na tydzień za coś takiego. Te wszystkie bany coraz ciężej w ogóle komentować, bo są tak oderwane od tego, czym było TTV jeszcze kilka lat temu.