w

Super ma być sensowną konkurencją dla Twitcha. Twór od Facebooka, więc może być bardzo różnie

Konkurencja dla Twitcha, odcinek 1298778912. Super ma być platformą stworzoną w oparciu o to, czego szukają użytkownicy Twitcha.


Twitch do tej pory nie doczekał się sensownej konkurencji. To się może zmienić, ale w 2022 roku raczej nikt nie sądzi, że ktokolwiek jest w stanie chociażby zagrozić Twitchowi, jeżeli będzie chciał po prostu skopiować platformę Amazona.

Dlatego Super ma być czymś nieco innym, przynajmniej tak wynika z dokumentacji, jaka znalazła się w sieci. Platforma ma być miejscem dla twórców różnego rodzaju wydarzeń online – teleturniejów, podcastów etc. Ma to sens i potencjał, bo Twitch nie stworzył pod to specjalnych narzędzi.

Jest to jakiś sposób

Użytkownicy Twitcha na pewno kojarzą wszystkie te teleturnieje, które są niesamowicie popularne za granicą i które powoli wchodzą również do Polski. Super ma być miejscem do tworzenia takich inicjatyw.

Ciekawe, że na ten moment 100% wynagrodzenia z reklam idzie bezpośrednio do twórców. Pewnie się to zmieni, ale w tym momencie właśnie tak to wygląda. Dodatkowo warto wspomnieć, że ludzie dostają po kilka tysięcy dolarów za samo testowanie Super.

Z aktywności, w których można uczestniczyć, są chociażby ankiety, quizy i cała masa rozwiązań z Twitcha, czyli subskrypcje, emotki etc. Wydaje się to mieć sens, bowiem takie Aferki, podcasty i teleturnieje mogłyby się na luzie odbywać tam, na Super.