w

Tak, Discord już zmienił czcionkę, ale pewnie nie zauważyliście. Ma to dość zabawne skutki

Discord zgodnie z zapowiedziami zmienił swoją czcionkę. Trudno powiedzieć, ile procent użytkowników korzysta już z „gg sans”, natomiast faktycznie trudno niekiedy wyczuć różnicę.


„gg sans” jest bardzo podobna do czcionki, która do tej pory obowiązywała na Discordzie. Dlatego wiele osób nawet nie zauważyło różnicy i chyba dobrze, bo w pewnym sensie o to chodziło. W każdym razie zmiana czcionki ma dość nieoczekiwane skutki.

Część świata straciła bowiem swoje znaki specjalne. Na szczęście w Polsce wszystko działa, ale kraje posługujące się cyrylicą mają powody do narzekania. Oczywiście Polaków nie za bardzo będą interesować problemy przykładowo Rosjan.

Jak wygląda porównanie?

Nowa czcionka jest podobna do starej, w efekcie czego wiele osób nie zauważyło nawet większej różnicy. Tak wygląda bezpośrednie porównanie:

Zmiana jest bardzo subtelna, więc łatwo ją przegapić. To akurat pozytywna wiadomość. Ponieważ jednak niektóre kraje używają niestandardowych znaków, to część ludzi narzeka na to, że nie mogą się komunikować w poprawny sposób:

Chciałoby się napisać „oh no, anyway”, bo faktycznie nie jest to kompletnie problem związany z Polską i co więcej, wiele osób będzie się cieszyć, że takim Rosjanom coś nie działa tak, jak powinno. Raczej zostanie to naprawione.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka