w

Tak, to nadal Twitch. Nie, streamerka nie dostanie za to bana z bardzo prostego powodu

Przy niektórych klipach trudno nie zadać pytania o to, kiedy Twitch ponownie zmieni swój regulamin.


Wiadomo, że na Twitchu zdarzają się ekstremalne sytuacje, w których jakąś streamerka lub streamer przesadza z kontentem wokół tematyki 18+. Zazwyczaj jednak jest to balansowanie na granicy bana na zasadzie “albo się uda, albo nie”.

Na ten moment największą bronią np. streamerek ubierających się w stroje kąpielowe jest zapis w ToS, że nie jest to zabronione w momencie, gdy znajdują się na basenie albo w innym miejscu, w którym używanie kostiumów jest dozwolone.

I jest to bezwzględnie wykorzystywane

Ten konkretny klip, o który mowa, tylko w 48 godzin zdobył ponad 180 tysięcy wyświetleń, a jego popularność tylko rośnie.

Streamerka nie została za tę transmisję zbanowana, bo nie ma ku temu powodu, co więcej, wszystkie klipy są normalnie dostępne.

Dlaczego? Bo w teorii nie ma tu nic złego. Jest to jedna z wielu transmisji IRL z tą różnicą, że streamerka postanowiła pójść na saunę i nieco pokręcić się przed kamerą.

Istnieje spora szansa na to, że w 2022 roku Twitch ponownie zmieni swoje zasady i nieco je zaostrzy. Choć trudno powiedzieć, jak miałyby w ogóle brzmieć nowe zapisy. Przecież nikt nie zakaże chodzenia na baseny, sauny czy ubierania strojów kąpielowych.