w

Tak wygląda „fabryka influencerek”, które po prostu uśmiechają się do kamery na streamach

Wiele osób mogło trafić na ten krótki filmik, przedstawiający coś w stylu fabryki infleuncerek. Czym to jest?


Od kilku miesięcy w sieci pojawiają nagrania z różnych studiów, na których widać szeregowe boxy z dziewczynami, które uśmiechają się do kamer. Wygląda to dość przerażająco, ale wiele osób mylnie zakłada, że ma to coś wspólnego chociażby z Twitchem.

Nagranie, o którym mowa, wygląda tak:

Video

Na co tak naprawdę patrzycie?

Nie są to influencerki, przynajmniej w większości. Dziewczyny te występują na specjalnych transmisjach sprzedażowych, które w Korei są bardzo popularne.

Tak, oczywiście są tego typu studia zajmujące się streamowaniem dziewczyn, które po prostu się uśmiechają, ale nie jest to jedno z nich. Przynajmniej tak wynika z tłumaczeń osób, które śledzą taki content. Sprzedaż ta odbywa się na typowo koreańskich platformach, o wiele popularniejszych swoją drogą od Twitcha.

Tu sprzedawane są różne rzeczy, przez kobiety oczywiście, bo najwyraźniej one mają większą łatwość w sprzedawaniu tego, czego wymaga kontrakt. Całość z tej perspektywy wygląda dość creepy i takie też jest, bo równie dobrze można to wykorzystać do streamowania bez większego celu, oprócz oczywiście zarabiania pieniędzy.

Gdyby coś takiego działo się na Twitchu, to od razu zostałoby wyłapane przez widzów. Trudno bowiem ukryć w kamerze fakt, że za jedną dziewczyną siedzi 10 następnych.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka