w

Te burgery w McDonald’s mają być mniejsze. Ale nawet nie zauważyliście

Coraz więcej osób pisze, że burgery z McDonald’s stają się jakby mniejsze.


Mniejsza gramatura, ta sama cena – to sposób wielu firm, aby po podwyżkach z ostatnich lat wciąż utrzymać tę samą cenę na półkach sklepowych. I wygląda na to, że taka praktyka dotarła też do McDonald’s.

Ludzie na całym świecie już od dawna komentują, że kanapki, jakie oferuje McDonald’s, stają się coraz mniejsze. Ale firma oczywiście nie chce się do tego przyznać.

Filet-o-fish, ale to miniaturka

Na różnych Tiktokach czy Twitterach od dawna można zauważyć głosy, że McDonald’s ciągle pomniejsza swoje kanapki. W Polsce raczej się to jeszcze nie zdarzyło, choć wiadomo, że takie praktyki częste są też u nas.

Dużo mówi się w ostatnim czasie o Filet-o-fish, którego w Polsce już od jakiegoś czasu nie ma. To właśnie ten burger ma być o wiele mniejszy od swojej pierwotnej wersji, mimo że cena się nie zmienia.

Video

TT: https://www.tiktok.com/@neilybob/video/7295841383414271278

Według ludzi, którzy komentują sprawę, kanapka miała zmniejszyć się o całe 25%, w dodatku wiele osób zauważa, że znajduje się w niej jedynie pół plasterka sera. Co jednak ciekawe, McDonald’s twierdzi, że kanapka nigdy nie zmieniła swojej receptury ani wielkości i jest tak tworzona od zawsze.

Wielkość i budowa Filet-O-Fish, w tym pół plasterka amerykańskiego sera, nie zmieniły się od dziesięcioleci – McDonald’s USA w oświadczeniu Business Insider.

To dość ciekawe spostrzeżenie, patrząc na to, że na początku grudnia dyrektor generalny McDonald’s oznajmił, że sieć pracuje nad powiększeniem swoich burgerów. Ale jaka jest prawda – to wie sama firma.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka