w

Transpłciowe streamerki i streamerzy proszą Twitcha o wprowadzenie dla nich specjalnego tagu

Transpłciowi streamerzy mają do Twitcha prośbę. Chodzi o ich własny tag.


Tagi na Twitchu pozwalają na lepsze segregowanie treści, jakie widz chce oglądać. Jest to jeden z głównych sposobów na wyszukiwanie interesujących streamów. Mało kto wie, że TTV wprowadziło już oficjalnie tag LGBTQIA+, dlatego teraz społeczność transpłciowa prosi o kolejny ruch.

Jak pisze streamerka “themiabyte”, ma to być ponoć najczęściej pojawiająca się propozycja, jeżeli chodzi o funkcje wyszukiwania po tagach. Czy rzeczywiście tak jest? Trudno to tak naprawdę w jakikolwiek sposób ocenić.

Prośba do Twitcha

Twitch w ten sposób miałby pomóc w budowaniu określonych społeczności, które miałyby szansę wzajemnie się wspierać. Jak czytamy w postach na Twitterze, osoby transpłciowe zmagają się z bardzo nieprzyjemnymi komentarzami, a ich wspólny tag miałby szansę połączyć siły twórców.

Warto wspomnieć, że Twitch już odnosił się do tej sprawy dwa lata temu pisząc, że będą działać w tym temacie. Przez ten czas nic jednak nie zrobiono.

Specjalny tag raczej niewiele by zmienił dla przeciętnego użytkownika Twitcha. Doskonale pokazało to LGBTQIA+, które raczej rzadko jest używane jako tag.