w

Transseksualna streamerka miała doradzać Twitchowi w sprawie równości, a zamiast tego atakuje mężczyzn

Twitch powołał niedawno coś, co zostało nazwane “komisją ds. bezpieczeństwa na Twitchu”. W jej skład weszła transseksualna streamerka “FerociouslySteph” i się zaczęło.


Moderacja Twitch zawsze miała ciężko. Wiele osób uważało, że są tam osoby, które zdecydowanie nie powinny decydować o zawieszeniach. Teraz robi się jeszcze gorzej za sprawą “FerociouslySteph”, która chwali się posiadaną władzą i wygłasza opinie, za które normalny streamer już dawno byłby zbanowany.

Robi się naprawdę dziwnie

Twitch uruchomił swoją akcję, w ramach których wybrał kilka pozytywnych, doświadczonych osób do bycia w składzie komisji ds. bezpieczeństwa na Twitchu. Sprowadza się to do tego, że wyznaczone osoby miały doradzać serwisowi w sprawach podejmowanych decyzji.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jedna ze streamerek, która poczuła się chyba kimś ważnym. Podczas transmisji oznajmiała, że większość użytkowników Twitcha to mężczyźni z kompleksami swojej narodowości.

Niektóre sforumowania nawet nie nadają się do przytaczania. Mówił o tym między innymi “Asmongold” wskazując, że normalnie tego typu zachowanie byłoby natychmiast karane. “FerociouslySteph” nic sobie z tego nie robi i uważa, że ma teraz władzę i jest chroniona przez Twitcha, więc może robić więcej.

Sytuacja naprawdę beznadziejna. Twitch teraz został postawiony w sytuacji, w której ktoś, kto miał doradzać zachowuje się katastrofalnie. Nadal jednak nie pojawiło się żadne stanowisko od samego serwisu, a streamerka dalej uważa, że inni powinni się jej bać.

Streamerzy przecierają codziennie oczy ze zdumienia, co “FerociouslySteph mówi i jak się tłumaczy. Nikt za bardzo nie rozumie, o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego sam Twitch nadal nie podjął żadnych kroków w tej sprawie.

Wydaje się, że komisja niedługo może zostać rozwiązana. Póki co nie podjęła żadnych decyzji, nie doradziła, nie włączyła się w żadną dyskusję oprócz tych odnośnie osób o białej skórze.