w

Twitch jednocześnie walczy z blokowaniem reklam i je pochwala? O co tu chodzi?

Twitch od wielu miesięcy, jak nie lat, walczy z blokowaniem reklam przez programy trzecie.


Twitch w przeszłości wykonywał różne ruchy, które miały na celu omijanie programów blokujących reklamy. Co jednak ciekawe, część osób zupełnie nie ma nic przeciwko wspieranie reklamami swoich ulubionych streamerów.

Problem pojawia się w momencie, gdy reklamy wyświetlane są w kluczowych momentach, a streamer nie ma możliwości zapanowania nad tym. To właśnie wtedy większość decyduje się na skorzystanie z oprogramowania blokującego reklamy.

Twitch walczy, ale i wspiera?

Używanie programów pokroju Adblocka powodowało ostatnio coraz więcej problemów, jeżeli chodzi o oglądanie Twitcha. Informacje o tym dotarły do samych twórców programu, a ci dali znać, że już nad tym pracują.

I co w tym takiego niezwykłego? Przeszłoby to zapewne zupełnie zauważone, gdyby nie jeden szczegół. Ten wpis podał dalej oficjalny profil wsparcia należący do Twitcha.

Praktycznie wszystkie komentarze skupiły się na tym jednym aspekcie. Ludzie zachodzą w głowę, dlaczego z jednej strony TTV robi wszystko, by wyświetlać reklamy, a z drugiej promuje Adblocka. Pojawiły się oczywiście teorie o tym, że Adblock przepuszcza reklamy Twitcha, ale potwierdzono, że nie w tym leży problem.

Można się spodziewać, że niczego to nie zmieni. Nadal widzowie z programami trzecimi do blokowania reklam będą mieli “zepsute” streamy, gdyż Twitchowi zależy coraz bardziej na tym, by jednak ludzie wyłączali Adblocki.