w

Twitch ma problem. 6 dużych streamerów (po 4mln obserwujących) odchodzi z platformy na rzecz Youtube

Youtube wspominał, że kolejne dni będą bardzo intensywne dla streamingowej części platformy i teraz wiadomo, o co chodziło.


W temacie transferów z Twitcha na Youtube było od jakiegoś czasu dość cicho. Nie działo się zbyt wiele, aż tu nagle Sykkuno, jeden z popularnych streamerów, ogłosił swoje przejście na Youtube. Jest to spory cios dla Twitcha, bowiem streamera obserwowało ponad 4mln osób.

Średnio na streamach miał ponad 15 tysięcy osób, a często ta liczba przekraczała i 20 tysięcy. Jest to ponoć jedna z 6. osób, które przeniosą się na Youtube.

6 osób przechodzi z Twitcha na Youtube

Skąd taka decyzja? Pieniądze, gwarantowana umowa, pewna przyszłość i rozwijająca się cały czas platforma, na której nie ma aż tak dużych obaw o otrzymanie bana.

Nie wiadomo jeszcze, kim są pozostali streamerzy, ale można podejrzewać, że będą to naprawdę głośne nicki. Sykkuno jest TOP 106 na TTV, kolejni to zapewne podobny kaliber. O tym, że będzie więcej takich transferów, mówił Disguised Toast:

Nie można na pewno mówić, że to koniec Twitcha etc. Jest to bezsprzecznie bardzo duża rysa na platformie, która musi działać, by znowu nie zacząć tracić streamerów.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka