w

Twitch ocenzurował słowo “otyły”. Lawina krytycznych komentarzy od streamerów

Twitch jest bardzo czuły na słowo “otyły”, ale nadal nie na streamy z wanny.


Społeczność Twitcha w ostatnich miesiącach doskonale zdaje sobie z wielu absurdów, których autorem jest platforma.

Obecnie sporo mówi się o bardzo kontrowersyjnych transmisjach z wanny, które o dziwo akceptuje serwis streamingowy – ten temat poruszaliśmy całkiem niedawno. Dla kontrastu zakazane jest jednak używanie słowa “otyły”, o czym przekonał się streamer Nmplol.

Dlaczego nie można używać słowa “otyły”?

Podczas jednej z ostatnich transmisji streamer Nmplol poprosił swoich widzów, aby ci przewidzieli, czy będzie miał nadwagę, czy też otyłość, gdy wejdzie na wagę, aby się zważyć. Niestety, okazało się, że pomysł ten jest niemożliwy do zrealizowania, ponieważ widzowie nie mogli wybrać opcji “otyły”.

Po tej sytuacji ruszyła lawina linczu ze strony streamerów, którzy uważają, że platforma jest zbyt wrażliwa. Jednocześnie spora część z nich zauważyła inne problemy Twitcha, jak chociażby zezwalanie na “transmisje w wannie z hydromasażem”.

Społeczność jest oburzona faktem, że Twitch stara się ocenzurować język. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku słowa “simp”. Włodarze platformy uważają jednak, że w ten sposób przeciwdziałają nękaniu i krzywdzeniu pojedynczych jednostek.