Twitch oficjalnie wprowadza streamy tylko dla subskrybentów. Chcesz oglądać to płać!

Rozrywka

Reklama

Twitch faktycznie wprowadza transmisje, za które będzie trzeba zapłacić.

Reklama


Największy serwis z transmisjami na żywo właśnie zapowiedział nadejście nowej funkcji. Już niedługo streamerzy będą mogli prowadzić transmisje tylko dla osób, które zdecydowały się wspierać dany kanał subskrypcją.

Przypomnijmy, że w przeciwieństwie do Youtube, na Twitch subskrypcja jest płatna. Obecnie jest to 4,99 € miesięcznie na jeden kanał.

Twitch oficjalnie pokazuje, jak to będzie wyglądać

Streamer, który jest już partnerem, lub spełnia dotychczasowe warunki, będzie mógł uruchomić „płatne transmisje”. Osoby bez subskrypcji zobaczą krótki urywek, coś w rodzaju zapowiedzi. Nie będą mogły robić niczego, oprócz oglądania krótkiego fragmentu.

Reklama
TAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ STREAM BEZ POSIADANEJ SUBSKRYPCJI

Jak widzicie, na samej górze pojawi się pasek z informacją o streamie tylko dla subów. Widoczny będzie także licznik czasu, przez który możemy jeszcze oglądać stream.

VOD, czyli zapisy transmisji będą także „ukryte” za subskrypcją. Natomiast klipy, czyli krótkie urywki mają być dostępne dla wszystkich.

Funkcja ma zostać włączona już niedługo. Póki co zdania na temat takiego rozwiązania są bardzo podzielone. Wiele osób ma poważne obawy, szczególnie jeżeli chodzi o kategorię „Just chatting”, która może zmienić się w coś tylko dla dorosłych odbiorców.

STREAMY TYLKO DLA SUBÓW BĘDĄ OZNACZANE SPECJALNĄ GWIAZDKĄ

Kolejnych informacji należy się spodziewać w następnych dniach. Na ten moment wygląda to, jak testowanie „co ludzie powiedzą”.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej