w

Twitch oficjalnie wprowadza to, przed czym widzowie drżeli. Dzielone listy pomiędzy streamerami

Twitch już oficjalnie wprowadza tzw. “dzielone bany” pomiędzy różnymi streamerami.


Jakiś czas temu informowaliśmy, że Twitch będzie chciał wprowadzić nową funkcję, czyli dzielenie się listą banów pomiędzy różnymi użytkownikami. Teraz oficjalnie to wchodzi, bowiem platforma zdradziła wszystkie szczegóły.

Działa to bardzo prosto. W opcjach można dodać innych streamerów, z którymi chcemy dzielić listę banów. Wysyłana jest do nich prośba o zaakceptowanie i tyle.

Co to da?

Należy zwrócić uwagę na to, że funkcja nie będzie działała w taki sposób, że streamer “X” będzie dzielił bany z “Y” i automatycznie dana osoba dostanie bana. Pierwsza wiadomość będzie się wyświetlać jako podejrzana.

Pierwsze wiadomości na czacie od oznaczonych użytkowników są wyraźnie zaznaczone czerwoną ramką i zawierają informacje o kanale, na którym zostali zbanowani. Ich wiadomości trafiają również do kolejki w widoku moderatora na widżecie „Aktywność podejrzanych użytkowników”, co zwiększa ich widoczność.

Na ten moment można dzielić bany z maksymalnie 30 innymi streamerami. Polska czołówka streamerów to spokojnie właśnie około 30 tych samych osób, więc istnieje szansa, że kiedyś te bany będą o wiele bardziej dotkliwe, niż są teraz.