w

Twitch pobija własne rekordy w ilości oglądających, wszystko przez przerwę w szkołach

W związku z trwającym zagrożeniem, wiele osób kompletnie nie wychodzi z domów. Widać to także na Twitchu.


Przy obecnej sytuacji na świecie Netflix, czy Youtube odnotowuje ogromne wyniki, teraz dołącza do nich również Twitch – największy serwis do streamowania.

Według dostępnych danych, Twitch pobił swój rekord. Streamy oglądało w sumie ponad 40 milionów osób.

Rekordy na Twitch w liczbie oglądających

Jak podaje serwis zbierający dane z Twitch, wyniki rosły tak naprawdę od początku tego tygodnia, by w środę zanotować najwyższy wynik.

SullyGnome

Każdy dzień był coraz lepszy. W sumie ostatni tydzień był dla Twitch lepszy o około 20% w porównaniu z sytuacją sprzed 3 tygodni (39.5m vs 32.9m oglądanych godzin). Ostatni piątek był jednak rekordowy. Fioletowa platforma wykręciła 43.3 miliona oglądanych godzin, co jest jej absolutnym rekordem.

Oczywiście, ma na to wpływ sytuacja na świecie. Wszyscy zmagają się z zagrożeniem, a praktycznie wszystkie rządy radzą pozostawanie w domach. W efekcie wiele osób wchodzi do internetu, gdzie spędza o wiele więcej czasu.

Nie oznacza to jednak złotego okresu dla samych streamerów. Więcej oglądających to więcej streamujących. Choć widzów jest więcej, to rozdzielają się na wiele większą liczbę streamów. Oznacza to tyle, że poszczególni twórcy nie notują przypływu ludzi, a wręcz ich odpływ. To dobry moment nowych osób, które chcą się pokazać na platformie.