w

Twitch uruchomił coś, co może zwiększyć ilość banów za DMCA na Twitchu. Specjalna podstrona

Twitch po cichu uruchomił specjalna stronę, która może wpłynąć w niedługim czasie na ilość zgłoszeń odnośnie łamania praw autorskich.


W mediach społecznościowych ta funkcja została przyjęta bardzo negatywnie, natomiast wydaje się, że takie rozwiązanie po prostu powinno znajdować się na tak dużej platformie. O co konkretnie chodzi?

O stronę pozwalającą w łatwy sposób zgłosić danego streamera za łamanie praw autorskich. Jest to kontrowersyjne w zasadzie z jednego tylko powodu – przypomina o całej aferze z DMCA za różne piosenki.

Strona go zgłaszania naruszeń praw autorskich na Twitchu

W przeszłości zgłoszenia tego typu trzeba było wysyłać bezpośrednio na maila. Teraz jest prościej. Dostępny jest specjalny formularz, który po uzupełnieniu można od razu wysłać do TTV.

Pytanie, jak to wpłynie na ilość zgłoszeń i czy w ogóle to zrobi. Póki co mówi się o tym, że mogą być zgłaszane także treści typu “reagowanie na kogoś film”, co jest naprawdę popularne za granicą. Trudno powiedzieć, jak to będzie działać i czy faktycznie Twitch będzie chętniej usuwał VOD’y i wlepiał ostrzeżenia czy nawet bany.

Na pewno pozwoli to w lepszy sposób dochodzić swoich praw, jeżeli na Twitchu puszczane będą jakieś treści, które nie powinny się tam znaleźć.