w

Twitch właśnie zbanował kolejną streamerkę za nick, którego używa od ponad roku

Twitch najwyraźniej zaostrzył nie tylko kwestię DMCA, ale także nicków, jakie używają infuencerzy.


Twitch jakiś czas temu nałożył bana na streamera, który używał tego samego nicku przed dobre 8 lat. Wówczas wydawało się, że to odosobniony przypadek, który raczej nie zwiastuje żadnej większej kontroli nicków twórców.

Dzisiaj już wiemy, że jednak miało to znaczenie i kolejni twórcy są blokowani. Następna w kolejce jest “Brittneyyyy_A”, która na Twitchu ma nazwę “ItsBrittneyB1tch”.

Ban na Twitchu za niewłaściwy nick

Streamerka żali się na swoim Twitterze, że takiego nicku używała już od kilkunastu miesięcy i nie dostała w związku z nim żadnego ostrzeżenia.

Oczywiście chodzi tutaj o zmienione słowo “B1tch”, natomiast czy na pewno jest to powód do permanentnego banowania? Widzowie i sami influencerzy uważają, że to naprawdę duże przegięcie. Szczególnie, gdy ich wiadomości zostają bez odpowiedzi.

Bardzo możliwe, że takie bany nie są dziełem człowieka. Istnieje szansa, że chodzi tutaj o masowe zgłoszenia i bany nakładane automatycznie do czasu, gdy nie zostaną zweryfikowane przez moderację. To jednak tylko teoria, która wcale nie musi być prawdziwa.