w

Twitch wpadł na tak dobry pomysł, że wycofano się z niego po mniej, niż 24 godzinach

Twitch wczoraj ogłosił, że wprowadza nową funkcję. Pomysł sprawdził się tak dobrze, że został już wycofany.


Wczoraj ogłoszono, że streamerzy dostają możliwość zarządzania tzw. “odznakami założyciela”. Większość kompletnie nie wie, czym to jest, więc krótko – jest to specjalna odznaka dla 25 pierwszych subów na kanale.

Streamerzy do tej pory nie mogli tym nijak zarządzać, dlatego Twitch dał im możliwość usuwania osób z tą odznaką, która przechodziła na następnych widzów. Ma sens? Jak najbardziej. Jest w tym jeden problem.

Coś poszło nie tak

Streamerzy dostali cały panel, który działał bardzo prosto. Była to lista osób z odznaką, gdzie przy konkretnych nickach widoczny był kosz. Po kliknięciu go, odznaka była zabierana.

Do tego momentu ma to sens. Dlaczego więc zostało to wyłączone? Okazuje się, że Twitch nie przewidział, że streamerzy będą chcieli usunąć więcej, niż jedną osobę. W efekcie, po usunięciu jednego użytkownika, drugi (następny w kolejce) dostawał maila o tym, że dostaje odznakę. Streamerzy usuwali również tę osobę i ludzie mieli małe zaskoczenie.

Cóż, sytuacja troszkę niefortunna. Na ten moment zostało to wyłączone, ale zapewne Twitch uruchomi tę opcję znowu, gdy upora się z powiadomieniami o tym.