w

Twitch i Discord odpowiadają w sprawie strzelaniny w Buffalo. Nastolatek wszystko streamował

O sprawie strzelaniny w Buffalo wszyscy już na pewno wiedzą. Twitch, ale także i Discord już się do tego ustosunkował.


W sobotę doszło do tragicznego wydarzenia, na Twitchu streamowano strzelaninę w Buffalo. 18-latek zastrzelił 10 osób. Nie trwało to zbyt długo, bo cały stream miał w okolicach 6-7 minut, natomiast to wystarczyło, by ludzie zobaczyli koszmarne sceny.

W manifeście strzelającego znajduje się fragment odnośnie Twitcha, gdzie padają słowa o innej strzelaninie, która była streamowana ponad 30 minut przed całkowitym zbanowaniem. Tutaj moderacja zrobiła to znacznie szybciej.

Twitch i Discord o tych tragicznych wydarzeniach

Prawdopodobnie stream odbywał się także na Discordzie, choć nie ma na to dowodów, z pewnością to właśnie za pomocą tej platformy ustalane były szczegóły. Dlatego też Discord wypowiedział się w tej sprawie, składając kondolencje.

Wyrażamy nasze najgłębsze współczucie ofiarom i ich rodzinom i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc organom ścigania w śledztwie.

Z kolei Twitch:

Twitch ma politykę zerowej tolerancji wobec wszelkiego rodzaju przemocy i działa szybko, aby reagować na wszystkie incydenty. Użytkownik został permanentnie zbanowany na naszym serwisie, a my cały czas będziemy aktywnie podejmować działanie w kwestii ponownego transmitowania nagrania.

Czyli wszyscy, którzy będą próbowali transmitować nagranie, zostaną zbanowani. W tym momencie faktycznie przy użytkowniku, który streamował strzelaninę, widnieje informacja o banie. Usunięto go ze wszelkich stron pozwalających na śledzenie.