w

Twitter dodaje przycisk dislike’a, ale jest pewien ważny haczyk. Nie wszyscy go zobaczą

Znany serwis społecznościowy dodaje niewielką, ale znaczącą zmianę. Przycisk dislike’ów.


Twitter powstał w 2006 roku i od tego czasu zyskał ogromną popularność na świecie. Wiązało się to również z rozwojem portalu, który z czasem zaczął otrzymywać coraz większą ilość funkcji, dzięki czemu stał się naprawdę ogromnym narzędziem. Dzisiaj serwis wykorzystują celebryci, politycy i oczywiście zwyczajne społeczeństwo. Teraz serwis dodał funkcję, która pozwala reagować na komentarze, które nam się nie podobają. Istnieje jednak pewien haczyk.

Póki co downvoting działa wyłącznie na odpowiedzi, a nie oryginalne Tweety

12 października pewna część wybranych użytkowników otrzymała możliwość reagowania na Tweety, które im się nie podobają. Ta opcja została zastrzeżona przez włodarzy serwisu z komunikatem, iż:

Testujemy głosowanie w dół na odpowiedzi. To nie jest publiczne, ponieważ jest widoczne dla autora – pomoże nam zrozumieć, co ludzie uważają za wartościowe dla konwersacji.

Póki co Twitter pozwala na testowanie downvotów na odpowiedziach, a nie na oryginalnych Tweetach, choć prawdopodobnie z czasem i to ulegnie zmianie. Warto pamiętać, że w chwili obecnej funkcja jest w fazie testów, zatem nie wiadomo czy rzeczywiście na stałe zadomowi się w serwisie.

Spora część społeczności krytykuje całą zmianę, ponieważ istnieją obawy, że Twitter zamieni się w Reddita. Tak czy inaczej wszystko zależy od kilku najbliższych tygodni.