w

Użytkownicy TikToka przerażeni, że ten zostanie usunięty. Znikające profile i wyświetlenia

TikTok ostatnio nie ma lekkiego okresu. Teraz nawiedzają go dodatkowe problemy.


TikTok spotyka się od kilku tygodni z bardzo przykrymi dla niego informacjami. Aplikacja została zablokowana w Indiach, a teraz rząd USA zapatruje się na dokładnie to samo. Dla TikToka oznaczałoby to odcięcie od jednego z największych rynków.

Jakby tego było mało, serwis ma problemy techniczne, przez które znikają profile, wyświetlenia i wszystkie inne funkcje takie, jak komentarze etc.

TikTok będzie usunięty?

W internecie powstało wiele fałszywych informacji o tym, że usuwanie profili to początek końca TikToka, który miałby wprowadzać ograniczenia regionalne i likwidować te profile, które znajdują się w państwach nieakceptujących jego politykę.

Przypomnijmy, że wszystko to związane jest z właścicielem TikToka, czyli chińską firmą ByteDance, która miałaby przekazywać informacje o użytkownikach chińskiemu rządowi.

Temat rozgrzewa do czerwoności wszystkich użytkowników aplikacji, bo w końcu mowa tutaj o jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, na którym bardzo łatwo zdobywa się sławę.

Oficjalny profil wsparcia serwisu dementuje wszystkie plotki i informuje, że brak wyświetleń był jedynie problemem technicznym, a nie początkiem blokad regionalnych, czy procesu usuwania się aplikacji z konkretnych rynków.

Obecnie wszystko powinno normalnie działać, również w Polsce. Póki co nie ma żadnych informacji o tym, że obecność TikToka mogłaby być w jakikolwiek sposób zagrożona.