w

Wczoraj padł nowy rekord wszechczasów na Twitchu. Najwięcej widzów w historii platformy

Wczoraj padł rekord, który naprawdę trudno będzie pobić. Jeżeli ktoś w miarę kojarzy obecną scenę TTV, to nie zaskoczy go fakt, iż rekord znowu pobił Hiszpan.


Polacy są na Twitchu bardzo mocni, natomiast Hiszpania to jakiś inny poziom. Kolejny już raz to właśnie ktoś z Hiszpanii pobija rekord w ilości widzów. Tym razem dokonał tego ibai, niesamowicie popularny i oryginalny streamer, który był hostem kolejnego już wydarzenia.

Tym razem ibai streamował galę bokserską. Jego wynik naprawdę może zaskakiwać, bo po raz pierwszy udało się przebić magiczną barierę 3 milionów osób i to w jednym tylko momencie. Aż strach pomyśleć, ile można było z tego zarobić.

Moment, w którym przebito 3mln widzów:

Nowy rekord Twitcha

Ostatecznie rekordem jest 3.3mln widzów w jednym momencie. Rekordowa transmisja trwała 5 godzin 40 minut. Podczas tego średnia ilość oglądających utrzymywała się na poziomie 2.5mln osób, co już samo w sobie byłoby rekordem.

Dotychczasowy rekord należał oczywiście do innego Hiszpana. TheGrefg miał maksymalnie 2.4mln widzów. TOP 5 to głównie Hiszpanie (Elxokas również jest z Hiszpanii) i kanały marek.

Gdzieś tam w sieci pojawiły się obliczenia, że za 3-minutową reklamę puszczoną dla takiej widowni streamer mógłby zarobić nawet 100 tysięcy dolarów, ale trudno w to jakkolwiek uwierzyć. Faktycznie stawki mogą takie być, ale nie ma na to żadnych dowodów. Warto pamiętać, że ogólnie stawki w Hiszpanii są nieco mniejsze.