w

Wiadomo, jakie laptopy dostaną uczniowie szkół podstawowych. Cena laptopa nie przekroczy…

Rząd nadal podtrzymuje, że uczniowie podstawówek dostaną swoje laptopy.


Według wszelkich dostępnych informacji, polscy uczniowie dostaną od rządu nowe laptopy. Będą one przyznane osobom, które chodzą do 4. klas podstawówki. Wiadomo, że w pierwszym rzucie na sprzęt zostanie wydanych 760 milionów złotych.

Ilość uczniów, jacy dostaną laptopy to 370 tysięcy. Łatwo więc policzyć, ile będzie warty jeden laptop. Spokojnie można napisać, że nie będą to jakieś niesamowite lapki ze świetnymi parametrami.

Jakie laptopy dostaną uczniowie?

Wartość jednego laptopa wyniesie około 2 tysięcy złotych. Nie jest to duża kwota, ale daje już jakieś rozeznanie w tym, w jaki sprzęt może celować rząd. Niestety, dokładne parametry nie są podawane, ale wiadomo, że laptopy mają mieć przynajmniej 8GB RAM, ekran to przynajmniej 13 cali. Podano także ogólną informację odnośnie karty graficznej, ta po prostu ma obsługiwać rozdzielczość 1920 x 1080.

Nie ma informacji o procesorze, więc tutaj to już dosłownie strzelanie na ślepo. Jeden laptop ma mieć 8GB RAMu, 13 cali i zintegrowaną grafikę. Koszt to około 2 tysięcy złotych. Na rynku jest pełno tego typu laptopów, więc ciężko ocenić, który dokładnie model dostaną uczniowie.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka