w

Xayoo i Vys pobijają rekord świata w LoLu. Komentatorzy: „Jesteśmy świadkami historii”

Xayoo razem z ekipą pobili rekord świata na 13 sezon w LoLu. Tak, to prawda.


Ta informacja jest bardzo specyficzna, ale jak najbardziej prawdziwa. Xayoo z Trombą, czy Vysotzkim pobili rekord świata w LoLu na 13 sezon. Jest to o tyle specyficzny rekord, że zrobiono go podczas jednego z turniejów.

To sprawia, że wyniku nie da się podważyć, a jego zatwierdzenie wydaje się tylko kwestią czasu. Abstrahując od turnieju i samej jego konstrukcji, rekord powinien być zaliczony. Pewnie wiecie, że w świecie League of Legends są przeróżne rekordy, które ludzie naprawdę chętnie i często pobijają.

Rekord świata na 13 sezon

Rekordem świata jest wygranie meczu w jak najszybszym czasie. Chodzi tutaj o grę przeciwko AI. Dotychczasowy rekord to 5 minut i 23 sekundy. Ekipie Xayoo udało się to zrobić znacznie szybciej, co zostało udokumentowane na Twitchu:

Video

Może komentatorów trochę poniosło z tą historią, ale faktycznie w 13 sezonie jest to rekord świata, przynajmniej według strony „speedrun.com” – największej, która zajmuje się rekordami w grach.

Co ciekawe, w sezonie 12 rekordzistami również byli Polacy. Te 5 miesięcy temu udało im się zrobić wynik 4:19. Najniższy, zapisany rekord to 4:18 w 11 sezonie (w drużynie również był Polak).

Wiadomość ta jakoś przeszła zupełnie bez echa, ale teraz na pewno nabierze rozgłosu. W końcu taki rekord, to nie byle co.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka