w ,

Xayoo ograniczy streamowanie na Twitchu? “Chciałbym się sprawdzać w innym kierunku”

@Xayoo

Podczas podcastu na kanale Mokrego Suchara pojawiło się sporo ważnych informacji odnośnie tego, dlaczego ostatnio Xayoo pojawia się rzadziej.


Xayoo nadal mimo upływu kilku lat jest najpopularniejszym polskim streamerem na Twitchu. Jemu pierwszemu udawało się utrzymywać na stałym poziomie po kilkanaście tysięcy widzów. Nadal ma masę fanów, stworzył całą grupę Xayoo Industries i wiele osób zawdzięcza mu dzisiaj swoje kariery.

Streamer ma wiele planów, natomiast, jak sam przyznaje, szuka dla siebie nowej drogi. Nie oznacza to, że opuści Twitcha, czy przestanie streamować. Jak zaznacza, “Nie zapomni o kochanych widzach”.

OSTATNIE STREAMY XAYOO

Co wiadomo o obecnej sytuacji Xayoo?

Podczas podcastu padło naprawdę sporo ważnych informacji. Marcin sam wspomina, że obecnie poukładał sobie wszystko i jest w swoim “peaku”. Pozbył się problemów, które trapiły go w poprzednich latach i może zająć się… No właśnie, czym dokładnie?

Tego streamer nie ujawnia, natomiast pojawia się wątek myślenia nad streamami i tym, co można by było na nich robić. Xayoo wyjaśnia, że planowanie transmisji i następnych projektów nie jest łatwe, czasem myśli się o tym, co można zrobić przez kilkadziesiąt godzin, by finalnie niczego sensownego nie wymyślić. Granie w LoLa jest w pewien sposób efektem tego, że nie pojawiło się na horyzoncie nic ciekawego.

“Ze streamami jest tak, jak sezonem Warsaw Shore, on jest nagrywany na przykład pół roku wcześniej, ktoś się zajmuje montażem, pomysłem, scenariuszem itd. Serial telewizyjny, który ma 8 odcinków i trwa 8 godzin, kręcenie go trwa 3 lata. Scenariusz, castingi itd. Tak samo jest ze streamami w mniejszym lub… No w mniejszym stopniu, bo to i tak bardziej ma być live content i na żywo. W każdym razie stream musi być dopracowany, a przynajmniej powinien w 2021 roku.

W momencie, w którym jesteś na ekranie 60 godzin miesięcznie, czasami pomysł na jeden stream, realizacja, grafiki, dopilnowanie wszystkiego zajmuje ci 6 godzin na 1 godzinę czasu na żywo. I w tym momencie ile to by było, za dużo, to 4 godzinki na przykład. To jest logiczne, czasami pracujecie 200 godzin nad contentem Twitchowym, którego widzowie widzą 60.”

Klip: https://www.twitch.tv/mokrysuchar

Oprócz tego Marcin kilkukrotnie powtórzył, że chciałby się sprawdzić w czymś nieco innym. Trudno powiedzieć, w czym dokładnie, natomiast zapewne będzie to w mniejszym czy większym stopniu powiązane ze streamowaniem.

“(…) widzowie, jakby streamowanie moje niedługo będzie wybijało ile? 5 lat niedługo odkąd zacząłem streamować. Naprawdę chciałbym już się sprawdzać w innym kierunku i zrobić sobie inną ścieżkę rzeczy, w których będę mógł się sprawdzić i uwalniać swoją pasję. Dalej lubię streamować, lubię fajne momenty na streamach itd. (…) Chciałbym zrobić coś nowego dla siebie.”

Klip: https://www.twitch.tv/mokrysuchar

Z tej kilkugodzinnej dyskusji można było wywnioskować kilka rzeczy. Przede wszystkim streamerzy nie chcą robić niczego na siłę. Wolą wszystko przemyśleć dokładnie tak, jak w przypadku swojego merchu. Ten ma się pojawić w ciągu następnych miesięcy i to właśnie między innymi nad nim pracował Xayoo w ostatnim czasie. Na pewno można się spodziewać nowych i ciekawych projektów, a wszyscy pracują nad nimi nawet w momencie, w którym nie streamują.