w

Youtube kopiuje Twitcha i wprowadza “super naklejki”

Youtube rozwija część serwisu poświęconą streamerom.


Wygląda na to, że Youtube postanowił nieco zainspirować się Twitchem. Serwisy od dawna konkurują ze sobą, jeżeli chodzi o dostępność dla streamerów.

Oczywiście to Twitch skupia większą ilość osób zainteresowanych transmisjami na żywo, ale to YouTube dodaje kolejne opcje, które mają podnieść zarobki twórców.

Super naklejki

Naklejki mają być czymś w rodzaju emotek z Twitch. Jest to opcja, która w ładny sposób ma zwiększyć przychodów streamerów. Youtube chwali się, że z Super czatu korzysta około 100 tysięcy kanałów, a niektórzy są w stanie zarobić z niego 400 dolarów na minutę.

Naklejki zostały włączone w sumie w 60 krajach. Przedstawiają kreskówkowe postacie, których niestety nie da się w żaden sposób zmieniać.

Twitch nadal liderem

Twitch mimo rosnącej konkurencji ze strony Youtube, Facebooka, czy Mixera nadal jest zdecydowanym liderem, jeżeli chodzi o transmisje na żywo. Platforma przyzwyczaiła do siebie graczy, którzy niechętnie przechodzą w inne miejsca. Widać to nawet po polskich streamerach, którzy zdecydowali się na podpisanie umów z Facebookiem. Zamiast kilku tysięcy osób, mają często po kilkadziesiąt osób.