w

Youtube po 8 latach zbanowało kanał serwisu dla dorosłych, który miał 900 tysięcy subskrypcji

Youtube podjęło dość mocną decyzję odnośnie zbanowania jednego z popularnych kanałów.


Kanał istniał na platformie od 2014 roku i trudno powiedzieć, dlaczego dopiero teraz serwis zdecydował się na jego usunięcie. W końcu, jeżeli chodziło o liczne naruszenia, to raczej można je było wykryć zdecydowanie wcześniej.

Tak, czy inaczej, PH (serwis dla dorosłych żółto-czarnym logiem) stracił swoje konto na Youtube. Przez 8 lat działalności zgromadziło ono ponad 900 tysięcy subskrypcji, ale zapewne nigdy na nie nie trafiliście.

Za co ten ban?

Mało kto w ogóle wiedział, że takie konto istnieje. Tak, czy inaczej, Youtube uznał, że służy ono jedynie promowaniu serwisu dla dorosłych, więc kanał zbanowano. Ponoć wykryto tam szereg naruszeń, ale Youtube nie podaje żadnych konkretów odnośnie typu naruszeń.

Najprawdopodobniej PH nie pasowało do ogólnego profilu Youtube’a, który ostatnio aktualizował swoją politykę treści. Dostało się wszystkim, którzy publikowali dwuznaczne rzeczy, jak chociażby ASMR w dość skromnym stroju.

Czy PH poczuje tego bana? Zapewne nie, bo wiele osób dopiero teraz dowiedziało się, że serwis miał w ogóle swoje konto. Niby chodziło o nowe zasady, niby ma być lepiej, ale nikt tak naprawdę finalnie nie wie, o co poszło. Wszyscy wskazują na zbyt częste linkowanie i robienie z Youtube’a platformy do reklamowania czegoś, co jest dozwolone dopiero od konkretnego wieku.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka