w

Youtube tłumaczy, dlaczego nie zrobi w tym roku „Rewind”, ale i tak nikt w to nie wierzy

Google potwierdziło, że w tym roku nie będzie Youtube Rewind.


Youtube Rewind to filmiki, które pokazywały się od dobrych 10 lat. Co roku Google tworzyło coś w rodzaju podsumowania całego roku, kumulując wszystkie trendy i ważne wydarzenia. Od kilku lat coś się jednak mocno zepsuło i Rewind stracił na popularności.

Podsumowania z lat 2018 i 2019 to jedne z najczęściej łapkowanych w dół filmów na całej platformie. Wynik po prostu tragiczny.

Nie będzie Youtube Rewind 2020, przynajmniej nie od Google

Ponieważ Google mocno zawodziło, to youtuberzy sami zaczęli tworzyć to „prawdziwe” Rewind. Króluje w tym oczywiście PewDiePie, który obok wytwórni T-Series jest najpopularniejszym twórcą w internecie.

Różnice w ocenie widać gołym okiem. Youtube gdzieś po drodze zgubił porozumienie ze swoją społecznością i ewidentnie podsumowania nie trafiały w gusta użytkowników. Dlatego nikogo nie zdziwił fakt, że Google rezygnuje z tego formatu.

Oficjalnym powodem są wydarzenia w 2020 roku, które przyćmiły wszystko inne i sprawiły, że Google nie chce świętować kolejnego roku. Widzowie komentują, że w ogóle nie chodzi o to i platforma po prostu nie chce się kompromitować.

Bardzo możliwe, że ten właściwy Rewind wyląduje na kanale PewDiePie i pokaże, że jednak były w tym roku momenty warte zapamiętania i zapisania ich w historii YT. Prawdopodobnie Youtube nie powróci już do oficjalnych podsumowań i raczej nikt nie będzie za nimi tęsknił.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka