w

Youtuber, który najbardziej krytykował Pokimane został zbanowany na Youtube

Jeden z popularnych youtuberów został nawet nie zbanowany, a po prostu usunięty z Youtube.


Leafy, youtuber mający kilka milionów subskrypcji właśnie został zbanowany. Oficjalny powód nie jest znany, natomiast podejrzewa się, że chodzi tutaj o jego filmy traktujące o Pokimane i wprost uderzające w streamerkę.

Sama Imane Anys zaprzecza, że miała z tym cokolwiek wspólnego. Faktycznie jednak Leafy miał otrzymać wyraźną informację o tym, że jego filmy są zaprzeczeniem zasad, które przyjmuje Google.

Leafy zbanowany na Youtube

O banie poinformował Rod Breslau, znany dziennikarz, zajmujący się branżą gier i szeroko pojętym internetem. Powodem zawieszenia było wielokrotne naruszanie regulaminu i polityki Youtube, poprzez atakowanie, nękanie lub grożenie.

Pod informacją o banie wypowiedziała się sama Pokimane zaznaczając, że nie ma z tym nic wspólnego, a przynajmniej nie bezpośrednio. Oznacza to tyle, że streamerka nie zgłaszała filmów youtubera.

Google mogło jednak samo dojść do tego, że filmy o Poki były zbyt mocne, a ich przekaz naruszał politykę Google. Leafy nie skomentował blokady, natomiast jeszcze kilka godzin wcześniej pisał na swoim Twitterze i Pokimane.

Lipiec i sierpień minął mu zdecydowanie pod znakiem filmów, traktujących o streamerce, jej chłopaku i subskrybujących.