w

Youtuberzy przerażeni. Dostali wiadomość o konieczności określenia swoich kanałów względem dzieci

Youtuberzy od kilkunastu godzin otrzymują wiadomości z prośbą określenia ich kanałów.


Youtube musiał się dostosować do wchodzącego prawa i wprowadzić nieco poprawek na swojej platformie. W efekcie Youtuberzy otrzymali informację z prośbą o konkretne oznaczenie ich kanału.

Do wyboru są dwie opcje, albo kanał ma być przyjazny dla dzieci, albo nie. Wybór trudny i niesie za sobą konkretne konsekwencje.

Kanały dla dzieci bez większości funkcji

Ostatnio bardzo popularne zrobiły się na Youtube kanały, które swoje filmy tworzą tylko dla dzieci. Jak Youtube definiuje dzieci? To każdy, kto nie ukończył jeszcze 13 lat.

Jeżeli Youtuber zdecyduje się oznaczyć swój kanał jako przyjazny dzieciom, to na jego filmach zostanie zabranych większość funkcji.

Ukryte zostaną również relacje, karta społeczność, czy dzwonek powiadomień. Youtube ogranicza funkcje serwisu do kompletnego minimum – w ten sposób chroni się przed ewentualnymi konsekwencjami pisania, lub podejmowania nieostrożnych działań przez dzieci.

Youtuberzy mają teraz niezłą zagwozdkę. Jak podchodzić do materiałów z chociażby Minecraft, Sims, czy Fortnite? Czy są one skierowane do dzieci i czy algorytm może je w ten sposób rozpoznać? Właśnie, algorytm….

Na Youtube zostanie wprowadzony system, który będzie sam chodził po kanałach i werfikował, czy dany film jest przeznaczony dla dzieci, czy może dla dorosłych. Jeżeli twórca źle zaznaczy dobór wiekowy, jego kanał może zostać zawieszony.