w

Z Sh*wUpa na Twitcha. Polska streamerka o tym, w czym kobiety mają trudniej na Twitchu od mężczyzn

Jedna z polskich streamerek, która kojarzy się z klockami i filmikami nieco innej treści, niż ta na Twitchu, wypowiedziała się o tym, jak wygląda sytuacja kobiet na TTV.


Czy kobiety mają na Twitchu łatwiej? Cóż, tyle opinii, ile ludzi. Na pewno w Polsce wygląda to nieco inaczej, niż na świecie. Dziewczyny w naszym kraju nie są znane z kontrowersyjnych transmisji pokroju basenowych streamów, nadmiernego wypinania się do kamery etc. A to właśnie to przynosi czy też przynosiło największy rozgłos.

Jeżeli chodzi o nasz kraj, bo o nim będzie przede wszystkim mowa, to w TOP 10 polskiego TTV w sierpniu nie było ani jednej kobiety. Najwyżej znalazła się Kasix – zajmowała 24 miejsce pod względem obejrzanych godzin.

Kobiety mają łatwiej, czy trudniej?

O tym, czy kobiety mają łatwiej bądź też trudniej, wypowiedziała się Melod_ja w ramach wywiadu w serwisie Esporter. Streamerka znana jest przede wszystkim z klocków LEGO i swojej działalności poza Twitchem. Większość będzie kojarzyć newsa odnośnie kryształowego przyjaciela. Kolega pyta, więc kolega mówi, byście szukali pod nickiem “Juicy”.

Było to 9 miesięcy temu. Co się zmieniło od tamtej pory? W zasadzie można przypomnieć tutaj słowa Mokrego Suchara:

OF w naszym kraju mocno się rozwinął na scenie streamerskiej. W sumie swoje konta ma tak samo kilka streamerek, jak i youtuberek. Dziewczyny głównie zajmują się jednak “softami”, czyli przede wszystkim zdjęciami w bieliźnie.

Melod_ja, odpowiadając na pytanie zadane podczas wywiadu, wspomniała, że kobiety mają łatwiej w kwestii zarabiania. Jeśli o to chodzi to wiele dziewczyn faktycznie mówi to samo – wystarczy tutaj, że jest się kobietą i można zarabiać naprawdę spore pieniądze z donacji.

Pod względem zarobku na pewno tak, ale pod względem oglądalności nie. Jako że jestem kobietą, to znajdą się osoby, które chciałyby mi płacić tylko za to, jaką mam płeć. – Melod_ja dla Esporter.

Jest też minus, o którym wspomina streamerka. Jej zdaniem łatwiej jest zacząć, ale później osiąga się pewien szklany sufit.

Minusem w byciu kobietą na Twitchu jest to, że platforma jest zdominowana przez mężczyzn (zarówno widzów, jak i twórców) i przez to widzowie wolą oglądać reprezentantów swojej płci, gdyż bardziej się z nimi utożsamiają. Dziewczynom jest łatwiej na początku swojej drogi, te liczby szybciej przychodzą niż u przeciętnych mężczyzn, ale spotykamy pewien “szklany sufit”, który jest trudny do przebicia. Jest mniej kobiet, które osiągają naprawdę wysokie liczby. Mężczyznom udaje się to znacznie częściej. – Melod_ja dla Esporter.

Czy faktycznie tak jest? Polskie streamerki same mówią, że brakuje im osoby, która będzie faktycznie mocno się wyróżniać, stać twardo na nogach i nie bać się mówić tego, co sądzi. Polska scena streamerek już od jakiegoś czasu stoi w miejscu. W sierpniu wyglądało to w ten sposób:

https://streamerzy.pl/ranking/streamerki/?d=2022-08

Od wielu miesięcy TOP 1 jest Kasix, która często pojawia się ludziom na TikToku czy w klipach na Youtube.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Rozrywka