w

Prawdziwe zarobki polskich youtuberów ujawnione. Czyli Friz ma zdecydowanie więcej, Wujek Łuki komentuje

Youtuberzy sami mówią o tym, jak bardzo na przestrzeni lat wzrosły ich stawki. Jeżeli kiedyś trafiliście na informację o tym, ile zarabia któryś z polskich youtuberów, to zapewne jest to już nieaktualne.


Bycie youtuberem w 2022 roku po prostu się opłaca. Lata temu może nie było tak kolorowo, ale na ten moment, jeżeli Wasz kanał jest „przyjazny”, możecie spokojnie wyciągać ogromne pieniądze i to już za milion wyświetleń.

Milion może wydawać się sporą liczbą, ale wielu polskich youtuberów osiąga takie wyświetlenia w 1-2 dni. Ile oni zarabiają na swoich filmach? Cóż, można się niekiedy złapać za głowę.

Ile za milion wyświetleń?

Temat ten poruszył na swoim Twitterze Gimper. Jeszcze wcześniej na własnym filmie pokazał, jak wyglądają u niego zarobki. Te w najlepszych miesiącach tego roku były na poziomie 30-40 tysięcy.

W tym przypadku marzec z 5 mln wyświetleń dał youtuberowi ponad 30 tysięcy złotych. Ale i tak nie jest to rekordzista. W każdym razie Gimper w tym roku zarobił łącznie na swoim kanale około 250 tysięcy złotych.

Dużymi stawkami może się pochwalić chociażby Człowiek Warga. Za milion wyświetleń dobija czasami nawet 25 tysięcy złotych. Oczywiście duże znaczenie ma tematyka, obejrzane godziny etc.

Teraz sobie wyobraźcie, ile tak naprawdę pieniędzy wygenerowało Genzie. Wcześniejsze przeliczenia mogą być mocno zaniżone. Nitro obstawiał około 300 tysięcy złotych. Tymczasem Genzie miało rekordowo 61 mln wyświetleń.

Przyjmując tam stawki Człowieka Wargi, daje to jakieś abstrakcyjne kwoty. Friz jakiś czas temu chwalił się CPM na poziomie 30 złotych, ale oczywiście tutaj mówimy o różnych miesiącach, różnych kanałach, różnych reklamach docelowych etc. Byłoby jednak dość zabawnie, gdyby Friz robił ponad 1 mln złotych na odcinkach Genzie.

W 2019 roku wyglądało to tak:

45 milionów wyświetleń to 31 tysięcy dolarów, czyli 135 tysięcy złotych.


Gimper w oryginalnym wpisie wspominał:

Znalazła się tutaj wypowiedź również Wujka Łukiego.

Revo ocenia, że listopad – grudzień niektórzy mogą skończyć z ponad 150 tysiącami złotych za 10 mln wyświetleń.

Czyli ponownie – gdyby Friz w grudniu zdołał wbić te 60 mln z Genzie, to z przeliczeń Revo wynika, że mógłby mieć okolice 1 mln złotych. Zresztą youtuber jakiś czas temu mówił o 10 milionach rocznie.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka