w

Zbanowane osoby na Twitchu przez streamerów nie zobaczą czatu, ban od teraz jest na IP

Twitch zmienił kilka rzeczy w działaniu swojej platformy. Oprócz nowych możliwości kanałów, pojawiły się też dotkliwe kary dla zbanowanych osób.


Do tej pory ban od streamera na kanale był traktowany dość lekko. Nadal można było utworzyć kolejne konto, czy podejrzeć reakcję czatu na to, co dzieje się na ekranie.

Nowe zasady Twitch sprawiają jednak, że z tym koniec. Jak informuje platforma, od teraz bany nakładane przez streamerów będą o wiele bardziej dotkliwe.

Nowe bany na Twitch

W momencie, gdy streamer postanowi zbanować jakąś osobę, otrzymuje ona blokadę na IP. Oczywiście nie jest to najlepsze rozwiązanie na świecie, bo nadal wiele osób ma zmienny adres i wystarczy reset routera. Odpadnie natomiast wielu trolli, które takiej opcji nie posiadają. Użytkownicy nadal będą moli pisać ze swojego mutlikonta, natomiast ich wiadomości nie będą się wyświetlać innym.

Drugą karą jest całkowity brak poglądu wiadomości na czacie. Będą mieli stosowny komunikat o zbanowaniu w miejscu, gdzie normalnie wyświetlają się komentarze oglądających. Dodatkowo zbanowane osoby nie pojawią się na liście widzów.

DevinNash

Jedyne, co zbanowani będą widzieli to sam stream oraz listę użytkowników. Jak czytamy, to w przypadku, gdyby chcieli napisać do jakiegoś moderatora z prośbą o odbanowanie.

Zmiany potrzebne i wydaje się, że faktycznie mogą pomóc w walce z trollami na kanałach. Może nie jest to ban na urządzenie, natomiast nadal IP to dobry początek. Wiele osób nadal musi dzwonić do operatorów, by ci zmienili mu IP, więc nie każdemu będzie się chciało z tym bawić.