w

Zeswattowano kolejnego streamera Twitch. Znowu pomylono adres, a policja wkroczyła do jego rodziców

Kolejny podobny przypadek, gdy ktoś wyciąga stary adres streamera i wysyła tam policję.


Wydawałoby się, że swatting staje się coraz rzadszym zjawiskiem, a tymczasem jest to drugi bardzo podobny przypadek na przestrzeni kilkunastu dni. Przypomnijmy, że tak samo potraktowano rodziców streamera nieco ponad 2 tygodnie temu.

Kwitty23 zdecydowanie nie należy do najpopularniejszych osób na Twitchu. Obserwuje go około 60 tysięcy osób, a mimo tego ktoś wziął go na cel swojego “żartu”.

Policja w domu rodziców streamera

Streamer grał spokojnie w Among Us, gdy na czacie pojawiła się masa osób piszących “popatrz za siebie”, “wyjrzyj przez okno”. Kwitty23 w swoich wyjaśnieniach pisze, że uznał to po prostu za trollowanie. W tym samym czasie na jego Discordzie zjawiło się około 100 kont, które zaczęły spamować.

Okazało się, że policja jednak się zjawiła, ale zupełnie nie w tym domu. Ktoś zgłosił, że w domu rodziców streamera ma dojść do strasznej rzeczy. W efekcie funkcjonariusze w kilka samochodów zjawili się pod wskazanym anonimowo adresie. Mama streamera wychodziła na ulicę z podniesionymi rękami, a policja mierzyła do niej bronią.

W tym momencie Kwitty23 szuka osób, które pomogłyby mu namierzyć sprawców. Sam od momentu tego incydentu czuje się fatalnie, głównie przez poczucie winy. Mama przeżyła ogromny stres tylko przez to, że ktoś chciał sobie zażartować.