w

Zmarł najstarszy polski Youtuber. Miał 98 lat, jego filmy obejrzały miliony osób

Dzisiaj Miasto Legionowo podało informację o tym, że zmarł Antoni Cholewa-Huczyński, znany na Youtube jako Dziarski Dziadek.


Pan Antoni miał 98 lat, Youtube poznał go przede wszystkim jako uśmiechnęło człowieka, który wiele przeszedł w życiu. Żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego występował w programie “Duży w maluchu”, oraz na kanale Jacka Gadzinowskiego.

Najwięcej osób będzie go kojarzyć właśnie z filmu o sposobie na długowieczność.

98-latek odszedł, a w raz z nim masa opowieści

Dziarski Dziadek prowadził kanał na Youtube, który subskrybowało ponad 50 tysięcy osób. Jego materiały zostały obejrzane około 915 tysięcy razy, natomiast pojawiał się również na wielu innych kanałach, opowiadając o swoim życiu, czy sposobach na długie życie.

MIASTO LEGIONOWO

“Antoni Cholewa-Huczyński był również niezwykłym nauczycielem, który chciał dzielić się swoją wiedzą o wydarzeniach, w których brał udział i propagować pamięć o nich. Do młodzieży docierał również za pomocą nowoczesnych mediów, takich jak np. Youtube, gdzie znany był pod pseudonimem „Dziarski Dziadek”. Do dziś odnaleźć można jego nagrania na tej platformie.” – pisze Miasto Legionowo.

Na pewno to ogromna strata, zarówno dla Youtube, Legionowa i samej rodziny. O znaczeniu Pana Antoniego świadczą chociażby kondolencje Prezydenta MIasta Legionowa i wszystkich radnych.