w

Project Sunrise, czyli o co chodzi z nowym Plumbobem z The Sims 4? Podobno nadchodzi coś wielkiego

Gracze The Sims 4 odkryli coś ciekawego w plikach udostępnionych przez twórców gry. O co chodzi?


Ukrywanie różnych informacji w plikach gry czy udostępnianych grafikach jest raczej rzadką zagrywką twórców The Sims. Co prawda SimGurus bardzo lubią wstawiać różne podpowiedzi i ciekawostki skierowane do graczy, natomiast zwykle są to jakieś prostsze zagadki na Twitterze czy Facebooku.

Kilka dni temu deweloperzy poinformowali cały świat gier, że ich czwarta odsłona gry przechodzi na model Free-to-play. Oznacza to, że The Sims 4 już na zawsze stanie się darmową grą. Powiadomiono o tym w mediach społecznościowych, a także oficjalnej stronie The Sims. Co ciekawe – społeczność znalazła w plikach dość ciekawe informacje. Co to jest Project Sunrise?

Project Sunrise w The Sims 4

Letnia Roadmapa The Sims 4 wraz z 14 wrześniem dobiegła końca, a podczas premiery najnowszej kolekcji z tego samego dnia – Oazy Nastroju – okazało się, że gra przechodzi na model free-to-play. Stanie się tak dopiero 18 października, jednak twórcy pragnęli poinformować o tym cały miesiąc przed tym.

Wiadomość o tym opublikowana została głównie na oficjalnej stronie The Sims. To tam wszystko zostało dokładnie opisane, a gracze mieli okazję zobaczyć zupełnie nową odsłonę graficzną Plumboba – charakterystycznego diamencika The Sims. Kiedy jednak ekscytacja związana z nadchodzącymi zmianami opadła, społeczność wytropiła dość interesujące informacje.

Popularne hiszpańskie konto na Twitterze związane z The Sims – pekesims – znalazło w kodzie obrazka nowego Plumboba ciekawe pojęcie. Podobno nazwa poniższego obrazu to “q3-project-sunrise-plumbob.png”.

 

Project Sunrise – o co z tym chodzi? Tego kompletnie nie wiadomo. Społeczność może jedynie gdybać i wymyślać kolejne teorie. I tak też robi. Gracze łączą tę nazwę z prawdopodobnym wyjściem The Sims 5. Dlaczego?

Jakiś czas temu Simomaniacy odkryli, że prawdopodobna nazwa kodowa piątej odsłony gry nosi nazwę “Project Lotus”, po tym, jak jeden z pracowników Maxis na Linkedinie napisał, że szukają nowej osoby do pracy nad The Sims 4 oraz “ściśle tajnym projektem Lotus”. Więcej o tym przeczytać można tutaj – KLIK.

Ponadto, jeszcze zanim The Sims 4 odbyło swoją premierę w 2014 roku, również nosiło swoją tajemniczą nazwę kodową. Było nim Project Olympus i Project Icaris. To oraz nazwa nowego Plumboba jako Project Sunrise może oznaczać, że twórcy już niedługo będą planowali zapowiedź najnowszej części gry, czyli The Sims 5 – przynajmniej tak podejrzewają gracze. Czy mają rację? Trzeba będzie poczekać na kolejne informacje bądź ewentualnie przecieki.

DołączObserwuj
Więcej z Sims 4