w

Gracze The Sims 4 mogą już pobierać mody z oficjalnej platformy EA dla zawartości zmodyfikowanych

ItsKatatoMods

CurseForge to nowy projekt dla The Sims 4, o którym twórcy mówili już jakiś czas temu. W końcu możemy się mu przyjrzeć.


Jakiś czas temu deweloperzy The Sims 4 wspominali, że pracują nad specjalną platformą, która ma scalić wszystkie modyfikacje i custom content tworzony od graczy dla graczy. Maxis stwierdził, że chciałby w końcu wesprzeć wszelkich twórców tego typu zawartości.

W końcu udało się to zrobić przy pomocy Overwolfa i CruseForge, który staje się oficjalną platformą dla zawartości zmodyfikowanej do The Sims 4. Twórcy przygotowali z tego powodu specjalny zwiastun, który ma za zadanie wprowadzić graczy do nowej strony.

Nowe centrum zawartości zmodyfikowanej do TS4 już otwarte

CurseForge to specjalna platforma, która ma być przede wszystkim bezpieczna dla wszystkich graczy, a pliki, której się na niej znajdują, mają być sprawdzone. Co więcej, wszystkie modyfikacje będą tam na bieżąco aktualizowane, a więc gracze będą mieli wszystko na wyciągnięcie ręki w jednym miejscu.

Centrum zawartości, o którym mowa, znajduje się pod tym linkiem – KLIK. Na tej stronie można pobrać CurseForge, który już niedługo zabierze nas w świat simowych modyfikacji. Już niedługo – bo w samej aplikacji nie ma jeszcze do tego dostępu. Mamy zaś możliwość pobrania modów bezpośrednio ze strony CurseForge z tego samego powyższego linku.

Na tej samej stronie możemy dowiedzieć się kolejnych etapów projektu. Z przedstawionej linii czasu czytamy, że już 6 grudnia zostanie otworzona wersja beta menadżera modyfikacji, a 17 stycznia nowego roku wszyscy twórcy modów, którzy wezmą udział w wielkim konkursie na stronie, dowiedzą się, kto wygrywa.

A dla tych, którzy są nowi w świecie The Sims i nie wiedzą nic na temat modyfikacji, oficjalna strona gry przygotowała krótki poradnik.

Zacznijmy wprowadzenie do świata zawartości zmodyfikowanej!

  • Doświadczenia tworzone przez użytkowników (ang. User Generated Experiences, UGX)

Inaczej zawartość tworzona przez użytkowników (ang. User-Generated Content, UGC); Jest to dowolna zawartość stworzona poza grą przez jej fanów. Znana również jako zawartość stworzona przez graczy, zawartość zmodyfikowana, modyfikacje lub zawartość tworzona przez twórców.

  • Modyfikacje

Ogólne określenie zawartości tworzonej przez graczy, która modyfikuje grę

  • Modyfikacje gry:

Chcesz wprowadzić nowe aspekty rozgrywki, funkcje lub zmiany w działaniu gry? Modyfikacje gry, nazywane czasem modyfikacjami ze skryptami, powstają przez dodawanie nowego kodu skryptu, są nadbudową gry The Sims 4 i dostarczają nowe doświadczenia. Oto kilka przykładów: Nowe cechy i aspiracje, zmiany w interfejsie gry, nowe obiekty, które dodają nowe funkcje i inne!

  • Zawartość zmodyfikowana:

Zawartość zmodyfikowana (CC) obejmuje wszystko, co tworzą twórcy, w tym fryzury, akcesoria, obiekty trybu budowania/kupowania, meble… lista mogłaby ciągnąć się w nieskończoność!

Zawartość zmodyfikowana Maxis Match i Alpha: Czasem mówi się, że zawartość zmodyfikowana dzieli się na dwie kategorie, które są wskaźnikiem jej stylu. Maxis Match to zawartość zmodyfikowana, stworzona w tym samym lub bardzo podobnym stylu wizualnym, co oficjalna zawartość The Sims 4. Z kolei zawartość zmodyfikowana Alpha to zawartość, którą charakteryzuje bardzo realistyczny lub szczegółowy styl. Nie ma niewłaściwego sposobu dodawania do gry zawartości zmodyfikowanej, ale pamiętajcie, że ze względu na swój szczegółowy charakter Alpha wymaga większej mocy obliczeniowej i może powodować problemy z wydajnością.

DołączObserwuj
Więcej z Sims4