w

Myśleliście kiedyś o zagraniu w The Sims 4 na iPadzie lub telefonie? Teraz jest na to sposób

Społeczność The Sims 4 znalazła sposób na to, by włączyć swoje Simsy na dotykowym urządzeniu przenośnym. W jaki sposób?


The Sims 4 to gra, która działa jedynie na komputerach stacjonarnych. Oczywiście istnieją też wersje typowo konsolowe, natomiast jeszcze nigdy nie było tak, że twórcy zdecydowali się na udostępnienie gry w wersji mobilnej. Do tej pory istniało jedynie The Sims Mobile, które jest oparte na Simsach, jednak bardzo ograniczone i dla wielu zwyczajnie niewarte świeczki.

Z pomocą oczywiście przychodzi społeczność, która uwielbia eksperymentować z The Sims. Jeden gracz postanowił podzielić się na Twitterze swoim sposobem na podłączenie Czwórki do swojego iPada. Co więcej, sposobu można użyć też na telefonie lub innym tablecie.

Jak włączyć The Sims 4 na swoim iPadzie?

DreamBee to nick pewnej Simmerki, która uwielbia tworzyć Simów i custom content, a swoimi pracami dzieli się w wielu mediach społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter czy TikTok. Często udziela się na swoim Twitterze i to właśnie tam postanowiła stworzyć tutorial, który marzył się zapewne wielu innym Simomaniakom, którzy chcieli kiedyś przenieść swoje Simsy na mniejszy ekran.

Graczka w kilku tweetach podzieliła się swoim sposobem na podłączenie The Sims 4 do swojego iPada lub innych przenośnych urządzeń. Jedyne ograniczenie jest takie, że ze sposobu mogą skorzystać tylko osoby, które mają dostęp do komputera bądź laptopa z systemem Windows.

Dobrze, więc po pierwsze potrzebujesz komputera z systemem Windows, ponieważ oprogramowanie, którego używam, nie jest kompatybilne z Macbookiem. Będziesz także potrzebować drugiego urządzenia i komputera podłączonego do tej samej sieci Wi-Fi. Po upewnieniu się, że to masz, możesz zacząć!

Musisz więc pobrać „spacedesk” zarówno na komputer, jak i na iPada. Upewnij się, że masz odpowiednią wersję dla swojego komputera, w przeciwnym razie może nie działać.

Po pobraniu obu aplikacji spacedesk zarówno na swojego iPada i komputer, powinieneś widzieć coś takiego:

Powinieneś zauważyć, że tak jak na powyższym obrazku mój iPad pokazuje mój pulpit. Kliknij w to i bam, masz teraz drugi monitor!

Żeby mój zaczął działać, musiałam ustawić mojego iPada jako główny monitor, kiedy jest podłączony. Robisz to, klikając prawym przyciskiem myszy pulpit komputera, aż zobaczysz wyskakujące okienko „ustawienia wyświetlania”. Możesz tam zmieniać wszystkie ustawienia monitora, które będziesz potrzebował zmienić.

Teraz, jeśli chodzi o sterowanie, możesz używać palca lub rysika od apple do grania w simsy, jednak działa to głównie w CAS. Nadal możesz jednak używać myszy i klawiatury na pulpicie, więc zakładam, że możesz używać ich bezprzewodowo w łóżku, jeśli chcesz!

Oczywiście takie rozwiązanie nie jest idealne. Autorka tutorialu zwraca uwagę na to, że Simsy jednak nie będą chodziły na takim urządzeniu idealnie, a dotyk działa w głównej mierze jedynie podczas Trybu Tworzenia Sima, następnie lepiej przerzucić się na myszkę i klawiaturę.

Wciąż jednak taki pomysł świetnie sprawdzi się dla osób, które nie lubią przesiadywać ze swoim laptopem w łóżku, a chciałyby pograć w Simsy na mniejszym ekranie. Należy pamiętać, że nie jest to oficjalny tutorial, a autorka zwraca uwagę na to, że nie jest informatycznym specem, ale w razie problemów postara się pomóc każdemu.

DołączObserwuj
Więcej z Sims4