w

Niemowlęta nie będą już przedmiotami, 2 nowe światy i wczesne koncepty na przyszły rok do The Sims 4

Na ostatnim eventowym livestreamie ogłoszono naprawdę wiele nowych rzeczy, jeśli chodzi o przyszłość The Sims.


Behind The Sims Summit to było ogromne wydarzenie zarówno dla graczy The Sims, jak i samych twórców gry. 18 października to nie tylko wydanie Czwórki na bezpłatny model dla każdego, ale też masa nowości, a także ogłoszenie prac nad długo wyczekiwanym The Sims 5, o czym pisaliśmy tutaj.

Oczywiście nie samej Piątce się skończyło. Czwarta odsłona gry jeszcze przez długi czas będzie wspierana i aktualizacja, a twórcy podzielili się kilkoma bardzo fajnymi nowościami, nad którymi aktualnie pracują. Pojawiło się kilka wczesnych konceptów i projektów, które trafić mają podobno już w przyszłym roku.

Co nowego w The Sims 4 w 2023 roku?

EA i Maxis stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej. To pokazały nie tylko wczesne koncepty do kolejnej generacji The Sims, ale też projekty, które mają pojawić się jeszcze w czwartej odsłonie serii. Podczas 30-minutowego live’a zaprezentowano kilka ciekawych rzeczy mających pojawić się na przestrzeni kolejnego roku. Powstał nawet z tego powodu krótki zwiastun.

Na samym filmiku można zauważyć, że graczy czekają jeszcze:

  • 2 nowe światy (z kolejnych dwóch dodatków zaplanowanych na przyszły rok),
  • nowe budowle,
  • nowe obiekty CAS.

Jednak to zdecydowanie nie wszystko. Jak zauważyła sama prowadząca, Phoebe Robins, na końcu zwiastuna słyszymy głośny płacz dziecka. O co może chodzić?

Wytrwali widzowie, którzy dotarli do końca streama, mieli okazję obejrzeć krótki klip, który to wyjaśnia.

Tak, wszystko wskazuje na to, że twórcy w końcu mają zamiar zrobić coś z najmłodszą grupą wiekową, czyli noworodkami. Do tej pory niemowlęta w The Sims 4 działały jako przedmiot, z którym można było wykonać kilka interakcji na krzyż – nakarmić je, zmienić pieluszkę, pobawić się i to w zasadzie tyle. Teraz jednak wygląda na to, że staną się prawdziwymi Simami.

To zdecydowanie jedna z tych rzeczy, która najbardziej spodobała się Simomaniakom podczas całego Behind The Sims Summit. Wielu graczy już od lat prosi deweloperów, by noworodki zostały w pewien sposób zaktualizowane.


Była mowa o The Sims 5, była mowa o nowych dodatkach i aktualizacjach zaplanowanych na 2023 rok, ale to oczywiście nie wszystko. Twórcy przedstawili też swój pomysł na zupełnie nową platformę, która za zadanie będzie miała scalać wszystkich moderów i autorów Custom Contentu do The Sims.

Od wielu lat, społeczność The Sims powiększa się o moderów i twórców treści niestandardowych. A dziś w ramach The Sims robimy duży krok, doceniając i świętując ich wkład. Mam przyjemność ogłosić, że po raz pierwszy w naszej historii będziemy pracować nad nowym miejscem docelowym dla graczy The Sims 4, gdzie będzie można pobrać zaufane mody i zawartość zmodyfikowaną. Zostanie to zrealizowane dzięki naszej nowej współpracy z Overwolf, wszechstronnej platformie dla twórców gry, która pozwoli zbudować nowe, bezpieczne i wyselekcjonowane miejsce na modyfikacje i zawartość niestandardową do The Sims 4.

Wygląda na to, że platforma dla twórców modyfikacji ma pojawić się już niebawem. Zapowiedziano kolejne nowości już na zimę tego roku. Na oficjalnej stronie The Sims pojawił się nawet pełny artykuł na temat tego nowego projektu, więc już tam można zajrzeć po więcej informacji.

Behind The Sims Summit zdradził fanom tytułu naprawdę wiele nowości, które powoli trafiać mają do gry już od nowego roku. Gra nowej generacji, wielkie projekty, kolejne dodatki, ciekawe aktualizacje – a to podobno tylko początek.

DołączObserwuj
Więcej z Sims4