w

The Sims 4 bez telefonów i komputerów? Gracze chcieliby móc stworzyć rozgrywkę w starszych czasach

Graczom The Sims 4 nie do końca podoba się fakt, że gra nie daje możliwości na rozgrywkę w innych czasach.


Brak telefonów, komputerów i życie bez zbędnych elektronicznych urządzeń – czegoś takiego chcieliby spróbować gracze The Sims 4, jednak gra nie daje im takiego wyboru. Nie podoba się to wielu osobom, które marzą o tym, by ich rozgrywka miała miejsce np. w XIX wieku lub chociażby w czasach, kiedy tego typu urządzenia nie były jeszcze powszechne.

Co ciekawe, czwarta odsłona tytułu umożliwia rozgrywkę bez przyłącza i dostępu do mediów – istnieją przecież w grze specjalne lodówki i piekarniki, które mogą działać bez zasilania. Wystarczy tylko ustawić specjalną do tego cechę parceli, by zapewnić naszym Simom lekkiego survivalu. To by już było coś ciekawego, gdyby jednak nie inni losowi Simowie, którzy przecież nie znają zamiarów gracza i nie domyślają się sami, że ta rozgrywka polega na powrocie do przeszłości.

Ten pomysł mógłby mocno rozbudować The Sims 4

Simomaniacy od lat, nieważne, czy jest to The Sims 2, czy 4, uwielbiają pobierać różne modyfikacje, które pozwalają im przebierać ich Simów w przeróżne stroje z innych lat. Nawet niektóre oficjalne rozszerzenia do gry dodają przeróżne meble, dzięki którym można poczuć się jak dawniej. Jednak graczom to nie wystarcza.

Ci chcieliby mieć więcej możliwości, które sprawią, że Simowie naprawdę przeniosą się w czasie.

Chciałbym, żeby The SIms 4 nie było tak cholernie skupione na technologi!

Czaję, to ma być nowoczesna gra. Po prostu chciałbym jedynie móc rozegrać bardziej „dwuznacznie historyczny” zapis, w którym nikt nie wyjmuje telefonów. Lub bez przymusu używania komputera w celu zrobienia czegokolwiek czy używania telefonu, żeby nawet dostać pracę – ugh! Chciałbym, żeby [w grze] wciąż znajdowały się gazety albo chociaż jakaś inna alternatywa spoza sieci, która jest zbyt uciążliwa, żeby się z nią cackać. Czasami to naprawdę rujnuje immersję w zapisie gry!

Jak można się było spodziewać, wielu graczy mocno się z tym zgodziło. Znalazło się cała masa Simomaniaków, którzy również marzą o podobnej alternatywnie na nowoczesną rozgrywkę i zwyczajnie tęsknią za takimi elementami gry, jak gazety przynoszone codziennie z rana przez listonoszy w poprzednich częściach tytułu.

Wielu graczy zgodziło się ze zdaniem, że fajnie byłoby przed rozpoczęciem rozgrywki The Sims 4 móc wybrać, czy rodzina, którą będziemy grać, miała możliwość używania elektroniki.

Tego typu rozgrywka mogłaby idealnie się nadać do różnych wyzwań typu Legacy Challenge lub nawet zwyczajnych zapisów z długą linią rodziny.

Gracze wspominają nawet czasy, kiedy w The Sims 2 nie można było zaprosić znajomych do siebie, jeśli ci nie posiadali w swoim domu telefonu stacjonarnego. Trzeba przyznać, że to nadawało naprawdę świetnego klimatu, zwłaszcza współcześnie po wszystkich latach.

Według Simomaniaków The Sims 4 również mogłoby mieć takie możliwości. Kto wie, może twórcy wypuszczą kiedyś aktualizację, która wprowadzi tego typu scenariusz lub pozwoli na rozpoczęcie zapisu na określonych warunkach.

DołączObserwuj
Więcej z Sims4