w

“Weź coś do jedzenia” albo “Zapoznaj współlokatora”. Gracz The Sims 4 odkrył ukrytą aspirację

To jest kolejny przykład na to, że The Sims 4 wciąż może zaskoczyć kilkuletnich graczy.


Mimo że The Sims 4 uchodzi za najnudniejszą część The Sims, a królową w tej dziedzinie ma być zdaniem graczy The Sims 2, to jednak Czwórka wciąż skrywa w sobie wiele nieodkrytych tajemnic. Niedawno wielu graczy dowiedziało się, że stragany z jedzeniem mają ukrytą funkcję, a dzieci w grze dość ciekawą interakcję z pluszakiem.

Teraz odnaleziono coś innego. Chodzi o aspiracje, które przydzielamy do Simów, dzięki czemu możemy spełniać ich nie tylko zawodowo, ale też realizujemy ich życiowo w swoich “marzeniach”. Jest wiele różnych aspiracji życiowych, a wiele nowych dochodzi wraz z kolejnymi dodatkami czy pakietami rozgrywki. Jednak o co chodzi z tą tajemniczą aspiracją?

Dziwna aspiracja, o której prawie nikt nie wiedział

W Sims 4 jest kilka rzeczy, które dalej zaskakują. Jeden z graczy podzielił się swoim nietypowym doświadczeniem, które dotyczy właśnie aspiracji. I nie – nie chodzi o tosta z serem. Mimo że kiedyś ta aspiracja uchodziła za ukrytą, to teraz nie robi to wrażenia na żadnym graczu – wszyscy już wiedzą o tej aspiracji.

Przypomnijmy, że aspirację “Tost z serem” należy samemu odblokować. Ale jak to zrobić? Wystarczy, że Wasz Sim zje 3 tosty z serem z rzędu. Wtedy pojawi się specjalny komunikat, że odblokowano tajemniczą aspirację. Jest ona jednak dostępna tylko dla danego Sima, który zjadł te tosty.

Nie o tym jest jednak ten artykuł. Gracz o nicku RiddleEatsRainbows znalazł coś, o czym prawie nikt do tej pory nie wiedział. Chodzi o aspirację nazwaną “Sportowiec”. Według źródeł ma ona 4 różne nazwy i spotkać ją można również pod nazwą np. “Malarz”. O co dokładnie chodzi?

A więc właśnie przeprowadziłam się do mieszkania mojego chłopaka i zauważyłam, że TO jest aspiracją??? W jaki sposób??? to w ogóle istnieje?? Zagubiłam się. 

W tym przypadku spotkaliśmy się ze “Sportowcem”, który w ogóle nie jest powiązany ze sportem. Aspiracja ma tylko jeden poziom i 4 zadania:

  • Poznaj współlokatora,
  • Weź coś do jedzenia,
  • Wejdź w interakcję z ciekawym obiektem,
  • Prześpij całą noc.

Wydaje się być naprawdę ciekawe… ale też zastanawiające. Po co miałaby w ogóle istnieć taka aspiracja? Przecież Simowie wykonują te interakcje codziennie. Jaki jest więc tego cel? Kilka osób pokusiło się o wyjaśnienie tego zjawiska, które jest naprawdę bardzo sensowne.

Według innych graczy jest to zwyczajnie aspiracja instrukcyjna, która czasami zostaje randomowo przydzielona do NPC. Podobno system w TS4 nie odróżnia zwykłych aspiracji od tych tutorialowych, dlatego czasami możemy się z nią spotkać u innych Simów. Mimo wszystko bardzo rzadko można ją spotkać.